WESOŁYCH ŚWIĄT!

" Niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku !"

 

życzą:

 

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4

im. Polskich Podróżników

 

lightboxlightboxlightbox

 

13.12.2012 (autor - IW)

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przedświąteczne zbiórki odzieży, przyborów szkolnych, słodyczy, itp.

Dzięki Waszej hojności możemy obdarować dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie oraz wesprzeć 18 iławskich rodzin.

Składamy zatem wielki ukłon w stronę darczyńców - ludzi dobrej woli!

13.12.2012 (autor -  IW)

W SZKOLE PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA...

Okres przedświąteczny w iławskiej "czwórce" obfitował w wydarzenia wprowadzające całą społeczność szkolną w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia .Niosły one ideę pomocy innym, która znalazła wielu odbiorców - ludzi dobrej woli.

Pierwszymi świątecznymi akcentami były spotkania z Mikołajem w dn. 06.12.2012r., podczas których wychowankowie nie tylko otrzymali słodkie upominki, ale również usłyszeli kilka słów od brodatego gościa o tym,że warto być dobrym człowiekiem, a sposób postępowania jest wizytówką każdego.

W duchu idei niesienia pomocy Samorząd Uczniowski patronował akcjom pod hasłem : "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", które dotyczyły zbiórki odzieży, żywności, chemii gospodarczej i przyborów szkolnych. Dzięki zbiórkom mogliśmy obdarować dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie oraz wesprzeć 18 iławskich rodzin. Kolejny rok z rzędu pokazał, jak wielkie serca mają nasi uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły! Bez nich całość akcji nie przyniosłaby tak dużego rezultatu.

Nad prawidłowością przebiegu zbiórek czuwały panie : Daria Zielińska i Bernadeta Szurgot.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ten piękny gest niesienia pomocy!

lightbox

16.12.2012 (autor -  IW)

DZIECI Z PRZEDSZKOLA NA ZAJĘCIACH W SZKOLE

07.12.2012r. kl I c wraz z wychowawczynią p. Pauliną Smolińską gościła maluchy z grupy „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie. Tematem zajęć były zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Dzieci najpierw obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą świąt, a następnie bawiły się chustą Klanzy. Jednak najważniejszym, podsumowującym punktem spotkania było samodzielne wykonanie przez dzieci kartek świątecznych. Powstały prawdziwe arcydzieła, którymi dzieci mogą obdarować swoich bliskich. Zajęcia przeprowadzone zostały w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Ich inicjatorką i organizatorką była p. Paulina Smolińska.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

11.12.2012 (autor - PS, IW)

MIKOŁAJKOWE NISPODZIANKI - 6 GRUDNIA

06.12.1012r. w szkole akcenty mikołajkowe można było spotkać na każdym kroku. Wielu uczniów w tym dniu nosiło symboliczną czapkę Mikołaja. Tak wychowankowie witali w szkolnych progach Mikołaja, który przybył z podarunkami dla naszych dzieci.

Uczniowie klas I - III mieli okazję spotkać się z Mikołajem podczas specjalnie przygotowanego apelu przez kl. III d - wych. p. S. Piwowarska. Maluchy z ogromną radością i zaangażowaniem śpiewały dla wyjątkowego gościa piosenki i deklamowały wiersze.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

Do uczniów klas IV-VI przybył prosto z nieba niecodzienny gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ w towarzystwie dwóch aniołków, które dzielnie mu pomagały obdarzać dobrocią i słodkim upominkiem wszystkich uczniów oraz pracowników naszej szkoły. Każdy otrzymał czekoladę! Święty Mikołaj nie zapomniał też o uśmiechu i dobrym słowie. Starajmy się naśladować dobrego Biskupa z Miry, aby wokół nas było więcej dobroci i radości. Ten dzień w naszej szkole był wyjątkowy dla wszystkich. Dziękujemy Rodzicom za współpracę w zorganizowaniu Mikołajek dla naszych dzieci.

Mikołajki dla  kl. IV-VI przygotowała B. Jastrzębska

                

 

          lightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox

 Tego samego dnia uczniowie klasy IV a wybrali się z  rodzinami i wychowawczynią na film, który również swoją tematyką nawiązywał do Mikołajek i zbliżających się Świąt.Iława wieczorem jest rozświetlona bardzo świątecznie. Więcej w zakładce klasa autorska. Zapraszamy. 

                 lightboxlightboxlightbox

                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                         08.12.2012 (autor - BTy, IW)

WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO KOŁA CARITAS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK LUB FIGURKĘ ANIOŁA

Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów znajduje się w zakładce Szkolnego Koła Caritas. Zapraszamy!

 

 

 

IG

GEO - PLANETA

5 grudnia uczniowie przystąpili kolejny raz do Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo- Planeta". Zadania sprawdzały szeroką wiedzę geograficzną, nawet tę współczesną. Dodatkowym utrudnieniem było ostatnie zadanie opisowe, uczniowie musieli udowodnić: Co ich zachęca do zwiedzania, wędrowania ścieżkami przyrodniczymi. Gratulujemy przygotowań i czekamy na wyniki.

 

                                       lightboxlightbox

 

                                                                                                                                                     6.12.2012 r (autor BTy, JSz)

WIECZÓR Z WRÓŻBAMI W KLASIE 4 A

Wybraliśmy się do Galerii Sztuki. Spędziliśmy tam miło czas, przewidując nasze zachowania w oparciu o świetnie wykonane zdjęcia.  

 

        lightboxlightboxlightbox

 

Więcej w zakładce Klasa autorska - zapraszamy. 

                                                                                                                                                        28.11.2012 (autor - BTy,)

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

 


Przypominamy, że 28 listopada 2012 r. zostanie wyłączona naziemna telewizja analogowa, która zostanie zastąpiona naziemną telewizją cyfrową.

Więcej informacji można uzyskać np. na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie:

KLIK lub przeglądając lekcję na portalu  


 

UWAGA

Szanowni Państwo!

 

Świetlica szkolna jest otwarta codziennie od godziny 715

 

Wszyscy uczniowie, którzy z ważnych powodów przychodzą do szkoły i przebywają na jej terenie wcześniej niż o 740 mają obowiązek przebywać w świetlicy.

 

16.11.2012 (autor - DW)

Świąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas

W dniu spotkań z rodzicami - 22 listopada - członkowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki życzliwości i hojności wielu rodziców, nauczycieli i samych dzieci zebraliśmy ponad 1100 zł. Cały dochód przeznaczymy na pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji poprzez wykonanie ozdób świątecznych lub ich zakupienie.

lightboxlightbox

Opr. Iwona Grubalska

"SPOTKANIE Z PANIĄ JESIENIĄ"

20.11.2012r. klasa III a zaprezentowała program słowno - muzyczny "Spotkanie z Panią Jesienią". Uczniowie recytowali wiersze, przedstawiali krótkie inscenizacje, zaśpiewali piosenki. Podczas spotkania pokazali uroki tej pięknej pory roku, zachowania zwierząt oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Publiczność z zainteresowaniem obejrzała ten program, a gromkie brawa były tego żywym dowodem. Apel przygotowała p. Iwona Piankowska.

lightboxlightboxlightbox

lightbox

22.11.2012 (autor - IP, IW)

 

Świąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas

 

W dniu 22 listopada podczas spotkań z rodzicami (w godz. 16:00 - 18:00) dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać świąteczne stroiki i figurki aniołów, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów. Dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób przeznaczymy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się do naszej akcji.

lightbox

 

Opiekun Szkolnego Koła Caritas Iwona Grubalska

ŻYWA LEKCJA HISTORII

15.11.2012r. uczniowie klas V byli świadkami wspaniałej i niecodziennej lekcji historii, którą przeprowadzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego "Kerin". Wychowankowie zostali zaproszeni do Imperium Rzymskiego. W obrazowy, a raczej bezpośredni udział mogli być niewolnikami, gladiatorami, legionistami, a także poznawali sztukę zakładania togi i uczestniczyli w obradach senatu.

 

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

  

Uczniowie klas IV przenieśli się w średniowiecze. Podczas prezentacji oręża dowiedzieli się o wielkich zasługach i mądrości polskiego króla Władysława Jagiełły podczas Bitwy pod Grunwaldem. Zasługi wojenne były nagradzane, czego bezpośrednio doświadczyli nasi aktorzy - a mianowicie otrzymali Iławę, okoliczne wsie, dwa worki srebra, jeden złota i za żonę księżniczkę. Jednak, aby rycerz dokonał wielkich czynów, musiał mieć do pomocy giermka, który ochraniał go i służył nieustannie, zasłaniając przed uderzeniami wroga własną piersią.

 

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

 

17.11.2012 (autor - BTy, IW)

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - apel dla kl. I - III

12 listopada 2012 r. uczniowie klasy III b pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom niezwykłą lekcję historii. Przedstawili w wyjątkowo ciekawy sposób wydarzenia, które doprowadziły do utraty, a potem odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Mali artyści potrafili stworzyć niepowtarzalną atmosferę, a śpiewane przez nich pieśni patriotyczne wprowadziły wielu widzów w stan wzruszenia. Mimo, że temat uroczystości był trudny, a odbiorcami byli uczniowie klas I-III, to zainteresowanie prezentowanym programem nie słabło podczas całego spotkania.

Poezja przeplatana prozą, krótkie scenki inscenizacyjne, ciekawe rekwizyty z tamtych lat, stroje oraz symboliczna lecz wymowna scenografia sprawiły, że całość wywarła na widzach wielkie wrażenie, co potwierdziły gromkie brawa, które otrzymali artyści na zakończenie tego niezwykłego spotkania.

lightboxlightboxlightbox

22.11.2012 (autor - KR, IW)

 

NATURA 2000

15 października warsztaty przyrodnicze "Natura 2000".

 

Nauczyciele naszej szkoły nieustannie się dokształcają, aby wszystkie nowości trafiały w pierwszej kolejności do naszych wychowanków. Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z KrakowaZespól Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich chętnie dzieli się nowościami. Przyrodnicze warsztaty są ważnym elementem w dziedzinie ochrony najbliższych terenów stanowiących cenne obszary ulegające zniszczeniu przez często nieprzemyślane decyzje człowieka.

 

lightboxlightboxlightbox

 

Prowadzący p. Andrzej Mitura i p. Alina Rodziewicz zaprezentowali nowe pomoce do pracy na lekcjach.

17.11.2012 (autor - BTy)

Konkurs Szkolnego Koła Caritas

S Z K O L N E    K O Ł O    C A R I T A S

 

ogłasza

 KONKURS

 

DLA UCZNIÓW KLAS I-VI

 

Czytaj dalej <klik>

 

 

07.11.2012 (autor - IG)

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada 2012 r. w SSP nr 4 w Iławie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie kl. VIc oraz osoby, należące do chóru szkolnego. "Aktorzy" w swej inscenizacji przedstawili, jak wielką wartością w życiu człowieka jest wolność, która została odzyskana przez Polaków po 123 latach niewoli narodowej. Inspiracją do przedstawienia stały się słowa wielkiej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej " Śmierć o tę chwilę zawsze przychodzi za późno. Co każdy z nas jednak zdąży przeżyć, tego już mu nie zabierze ". Myśl o tylu poległych młodych ludziach w obronie Ojczyzny budzi nie tylko wielki szacunek i wzruszenie, ale uczy respektu wobec życia, losu i przemijania. Uroczystość przygotowali :p. Anna Kamińska, p.Maria Nawrott, p.Bartosz Laskowski .

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

13.11.2012 (autor - AK, IW)

SZKOLNE KOŁO TEATRALNE

W dniu 26 października 2012 r., w ramach przeglądu inscenizacji teatralnych w kinoteatrze " Pasja " w Iławie wzięła udział grupa " Volver " z " czwórki'. Tym razem przedstawiła, inspirowaną na kabarecie " Dudek" sztukę " Jamnik". W skład zespołu wchodzą uczennice z kl. V D, które doskonale wcieliły się w różne postacie dorosłych. Przesłaniem inscenizacji jest motto mistrza kabaretu Edwarda Dziewońskiego " Logika poprowadzi Cię zawsze z punktu A do punktu B, ale wyobraźnia.. Panie, wyobraźnia poprowadzi Cię przez całe życie ".

Założycielką i opiekunką koła teatralnego przy SSP nr 4 w Iławie jest polonistka, posiadająca uprawnienia instruktora teatralnego mgr Anna Kamińska.
 lightboxlightbox
lightbox
 

13.11.2012 (autor - AK)

WSZYSCY JESTEŚMY PODRÓŻNIKAMI...

Prezentacja sztandaru wszystkim uczniom i po raz pierwszy odśpiewany przez całą społeczność uczniowską hymn szkoły odbyły się w dwa dni po uroczystym nadaniu imienia szkole, tj. 15.10.2012r. W tym dniu sala gimnastyczna ponownie zamieniła się w scenę, na której "mali artyści" zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na uroczystość nadania imienia.

To był historyczny poniedziałek. Uczniowie nie tylko po raz pierwszy odśpiewali hymn szkoły, ale odczuli także doniosłą atmosferę wydarzenia sprzed dwóch dni.

lightboxlightboxlightbox

 

lightboxlightbox

25.10.2012 (autor - IW, EM)

UROCZYSTE NADANIE IMIENIA SZKOLE

Ważna i wyczekiwana uroczystość nadania imienia Polskich Podróżników Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie odbyła się 13.10.2012r. Rozpoczęła ją msza święta w Parafii św. Brata Alberta, podczas której został poświęcony sztandar, a całemu wydarzeniu towarzyszył śpiew  chóru „Camerata”. Po mszy nastąpił przemarsz do szkoły w oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod dyrygenturą p. Bogdana Olkowskiego. Po tej części , zgodnie z programem uroczystości, została poświęcona przez ks. Kan. Mariana Florka tablica pamiątkowa. Uroczyste nadanie imienia i przekazanie sztandaru było punktem kulminacyjnym tego historycznego dnia dla naszej szkoły.

Pani Dyrektor Danuta Wacławska odebrała sztandar z rąk Burmistrza Miasta Iławy, Włodzimierza Ptasznika. Całości dopełniło ślubowanie uczniów, którzy zobowiązali się  godnie reprezentować imię szkoły  – „małej ojczyzny”.

Tematyka części artystycznej, przygotowana przez panie: Bożenę Pawlikowską ,Marię Nawrott , Mariolę Garbino i Agnieszkę Marszelewską, nawiązywała do nowo nadanego imienia szkoły. Mali artyści wcielili się w postaci sławnych podróżników i zabrali widownię w różne zakątki świata.

Organizatorzy uroczystości składają ogromne podziękowania przybyłym gościom, osobom i placówkom wspierającym pracę szkoły oraz wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz nadania imienia szkole.

 lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

                                                     

 

17.10.2012 (autor - IW)

ŚWIATOWY DZIEŃ MONITORINGU WÓD

Dnia 20.09.2012r. kl. VI a z wychowawcą, p. Janiną Szarkowską, wzięła udział, na zaproszenie firmy Animex Foods Sp. z.o.o S. K. A Oddział w Iławie, w obchodach Światowego Dnia Monitoringu Wód. Uczniowie mieli niecodzienną okazję dokonać pomiaru czystości wody. Testy były przeprowadzane nad rzeką Iławką. Podczas tego spotkania uczestnicy dowiedzieli się o monitoringu środowiska w naszym regionie. Ponadto mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii w specjalnie przygotowanym na tę okazję quizie, po którym zostały rozdane dyplomy uczestnictwa.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

08.10.2012 (autor -P.Poprawska VIa, JSz, IW)

ŚLUBOWANIE KLAS I

21.09.2012r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy stali się od tego momentu pełnoprawnymi członkami społeczności Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie.

Ta doniosła chwila była ważnym wydarzeniem dla najmłodszych wychowanków, ich rodziców i wychowawców. Uroczystość umilił występ artystyczny w wykonaniu klas pierwszych.

W życiu uczniów rozpoczął się nowy etap – wędrówka przez świat nauki do zdobycia  wiedzy. Mamy nadzieję, że będą sumiennie wypełniać swoje obowiązki, zgodnie ze słowami ślubowania, które złożyli.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox

               Kl. I a, wych. p. A. Sikorska                                             Kl. I b, wych. p. E. Witkowska

lightboxlightbox

               Kl. I c, wych. p. P. Smolińska                                           Kl. I d, wych. p. M. Kanicz

     

01.10.2012 (autor - IW,PS)

ZATAŃCZ Z ...KLASĄ !

21.09.2012r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, którzy proponowali naszym wychowankom jedyny w Polsce taneczny program edukacyjno – wychowawczy dla dzieci. Nauka tańców, dobrych manier oraz świetna zabawa są najlepszą rekomendacją programu " Zatańcz z ... klasą". Instruktorzy szkółki wspólnie z dziećmi tańczyli na parkiecie szkolnej sali gimnastycznej do skocznej muzyki...

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

                                                                                                                                           

21.09.2012 (autor - IW)

KAMPANIA BEZPIECZNY PRZEJAZD - "ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ"

Do naszej szkoły w dniu 20.09.2012r. dotarła kampania pod hasłem "Zatrzymaj się i żyj ". Uczniowie klas I - III mieli okazję wziąć udział w edukacyjnym spotkaniu i zapoznać się z tematyką akcji, która ma na celu uświadomienie zagrożenia wynikającego z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo - drogowych, utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem i zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo - drogowych.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightbox21.09.2012 (autor - IW)

 

 

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

14.09.2012r. nasi wychowankowie spotkali się z podróżnikiem - p. Ewą Burdziak. Wyjątkowy gość wspominając swoje podróże, przeniósł nas w niezwykłe miejsca. Byliśmy w świątyniach świata, niezwykłych zabytkach Dalekiego Wschodu i cudach architektury pradawnych kultur. "Smakowaliśmy" egzotyczne potrawy i poznaliśmy niektóre codzienne zajęcia rdzennej ludności ukazujące nierozerwalną więź człowieka z przyrodą.Organizatorem spotkania była p. Janina Szarkowska.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

                                                                                                                                                   25.09.2012(autor - IW,BTy)

                                                                                                                              

SPOTKANIE Z RODZICAMI

13.09.2012r. rodzice naszych uczniów mieli okazję spotkać się z p. Dorotą Liskin - Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w  Iławie, która przekazała zebranym ważne uwagi, spostrzeżenia i informacje dotyczące roli rodzica w starcie szkolnym i edukacji dziecka.

Przemawiająca zwróciła uwagę zgromadzonych na problem dziecka, które po raz pierwszy przekracza próg szkoły. Właściwe sprawowanie  nadzoru i dawanie wsparcia dziecku na każdym etapie edukacji było kolejną kwestią poruszaną na spotkaniu w ramach pedagogizacji rodziców.

 

lightboxlightbox

lightbox

 

14.09.2012(autor - IW)

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W poniedziałek ( 03.09.2012r.) odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Pani Dyrektor Danuta Wacławska powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców po dwumiesięcznej przerwie, życząc sukcesów na nadchodzący rok nauki. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście:  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz p. Renata Kamińska - Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Iławie.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

03.09.2012 (autor - IW)

Dofinansowanie kosztów zakupu podręczników - zmienione kryteria

Uwaga ulegają zmianie kryteria dochodowe uprawniające do ubiegania się o pomoc w formie dofinansowania do podręczników


Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej:

 

 • Dla uczniów I klasy szkoły podstawowej kryterium wzrośnie z 504 zł na 539 zł netto na osobę w rodzinie
 • Dla uczniów Klas II – IV szkoły podstawowej wzrośnie z 351 zł na 456 zł netto na osobę w rodzinie

 

Jednocześnie informujemy, że wypłata dofinansowania kosztów zakupu podręczników nastąpi w przypadku uczniów klas I – w listopadzie 2012 r. a w przypadku uczniów klas II – IV w październiku 2012 r.

 

23.08.2012 (autor - DF)

WYPRAWKA SZKOLNA 2012

ZASADY  DOFINANSOWANIA  ZAKUPU  PODRĘCZNIKÓW  W  SZKOŁACH  PODSTAWOWYCH    

10.07.2012 (autor - JSz)

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

 

We wrześniu 2011 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską:

 

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.


Kilka miesięcy przed rozpoczęciem realizacji projektu nauczyciele i wychowawcy klas I-III, wspólnie z pedagogiem szkolnym, oligofrenopedagogiem i logopedą, dokonali rozpoznania i zdiagnozowania indywidualnych potrzeb edukacyjnych dzieci. Uczniowie klas młodszych, w zależności od potrzeb, zainteresowań i predyspozycji, mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rozwijających ich zdolności i umiejętności. W projekcie są  zatem: zajęcia dla dzieci uzdolnionych polonistycznie, matematycznie i przyrodniczo (prowadzenie obserwacji przyrodniczych). Dzieci wymagające pomocy i wsparcia biorą udział w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, zajęciach logopedycznych, zajęciach dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zajęciach dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.
Uczniowie pracują w małych grupach. Mają możliwość korzystania z licznych, nowych i atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Dla potrzeb realizacji projektu zakupiono bowiem różnorodne pomoce i przybory: od materiałów papierniczych, przyborów i narzędzi piśmienniczych, poprzez atrakcyjne gry planszowe, układanki, loteryjki, puzzle, domina - do tablicy interaktywnej, komputerów, gier i pomocy multimedialnych. O liczne sprzęty i przybory gimnastyczne wzbogaciła się także sala korekcyjna. Nauczyciele prowadzący zajęcia mogą liczyć na współpracę i wsparcie swoich działań ze strony rodziców uczniów uczestniczących w projekcie. Taka wielostronna pomoc pomogła dzieciom osiągnąć sukcesy i przezwyciężyć problemy.

 

 lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

09.07.2012 (autor - BTo)

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 29.06.2012r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. W promieniach słońca powitaliśmy wakacje...

 

 

 lightboxlightboxlightbox

Więcej zdjęć  już wkrótce pokaże:

 

08.07.2012 (autor - IO)

Odwiedź nas na Facebook

Zapraszamy
do multimedialnej podróży, która ułatwi poznanie naszej szkoły... 
(kliknij tutaj)


Przydatne linki:21:23:40

Pogoda
 • Opady
  osad0
  Temperatura maksymalna
  23°
  Temperatura minimalna
  Wiatr
  W
  Prędkość wiatru
  5m/s
  Ciśnienie
  755 mmHg
 • Opady
  osad0
  Temperatura maksymalna
  23°
  Temperatura minimalna
  Wiatr
  NW
  Prędkość wiatru
  4m/s
  Ciśnienie
  761 mmHg
 • Opady
  rain2
  Temperatura maksymalna
  21°
  Temperatura minimalna
  Wiatr
  W
  Prędkość wiatru
  5m/s
  Ciśnienie
  740 mmHg
 • Opady
  rain2
  Temperatura maksymalna
  21°
  Temperatura minimalna
  10°
  Wiatr
  W
  Prędkość wiatru
  6m/s
  Ciśnienie
  751 mmHg
 • Opady
  osad0
  Temperatura maksymalna
  22°
  Temperatura minimalna
  Wiatr
  W
  Prędkość wiatru
  5m/s
  Ciśnienie
  742 mmHg
 • Opady
  osad0
  Temperatura maksymalna
  24°
  Temperatura minimalna
  Wiatr
  W
  Prędkość wiatru
  4m/s
  Ciśnienie
  753 mmHg
 • Opady
  rain2
  Temperatura maksymalna
  20°
  Temperatura minimalna
  10°
  Wiatr
  W
  Prędkość wiatru
  6m/s
  Ciśnienie
  745 mmHg
 • Opady
  rain2
  Temperatura maksymalna
  21°
  Temperatura minimalna
  12°
  Wiatr
  NW
  Prędkość wiatru
  7m/s
  Ciśnienie
  748 mmHg
Pogoda

Kalendarz
PnWtŚrCzPtSoNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Statystyki
Liczba wejść:
123271
Wizyty dzisiaj:
26
Osób online:
2
saleta gołotaStatystyki zbiorcze na stronę

Zaprzyjaźniona szkoła:
im.Polskich Podróżników
w Aleksandrowie Kujawskim
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )