WYRUSZAMY W PODRÓŻ Z ……

Opublikowano: wtorek, 26 listopad 2019
admin_rs

 

To tytuł zajęć zorganizowanych i przeprowadzonych przez panie z biblioteki – Darię Zielińską i Bożenę Pawlikowską. Uczestniczyły w nich dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Iławie. Sześciolatki wykazały swoją wiedzę z zakresu znajomości bajek. „Słoneczka” zaangażowały się w zajęciach zarówno ruchowych, jak i plastycznych oraz muzycznych. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. To był mile i pożytecznie spędzony czas. Wzruszający był moment dla prowadzących zajęcia, kiedy przedszkolaki w podziękowaniu wręczyły im laurkę.

Czytaj więcej: WYRUSZAMY W PODRÓŻ Z ……

Lekcja biblioteczna w klasie II c

Opublikowano: niedziela, 17 listopad 2019
admin_rs

 

Dnia 13 listopada 2019 roku dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z lekturą Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Ich zadaniem było wykonanie zakładki do książki techniką wydzieranki z kolorowego papieru. Młodzi twórcy wykazali się ogromnym talentem. Efekt końcowy stanowiły listki i jeżyki.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna w klasie II c

Lekcja biblioteczna w klasie II b

Opublikowano: czwartek, 07 listopad 2019
admin_rs

Dzisiejszy poranek w klasie II b zaczął się bardzo ciekawie i zabawnie. Przed uczniami czekało nie lada wyzwanie. Zadaniem dzieci było wykonanie dwóch skarpetek w formie zakładki do książki. Miało to związek z omawianą lekturą autorki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Gotową zakładkę młodzi twórcy przekażą przyjacielowi.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna w klasie II b

Pasowani na czytelnika

Opublikowano: niedziela, 03 listopad 2019
admin_rs

Jak co roku, uczniowie klas I byli pasowani na czytelnika. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Dzieci miały wiele zadań do wykonania. Wśród nich znalazły się, m.in. : zabawa w skojarzenia, odgadywanie tytułów baśni i zajęcia plastyczne. Efektem końcowym pracy „małych rączek” był plakat przedstawiający bajkowy pociąg, którego pasażerami zostały postaci z bajek. Uczniowie klas I, pod okiem pań z biblioteki, przeżyły ten czas radośnie i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą czytelnikami na medal.

Czytaj więcej: Pasowani na czytelnika

Bezpieczeństwo w sieci

Opublikowano: piątek, 31 maj 2019
admin_rs

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach w Filii nr 2 MBP w Iławie na temat „Bezpieczeństwo w sieci”. Uczestnicy mieli możliwość swobodnej wypowiedzi o korzystaniu z Internetu, obejrzenia filmów ze strony www.sieciaki.pl. Na zakończenie spotkania wykonały wspólnie plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo w sieci

Konkurs biblioteczny dla klas czwartych „Wiem wszystko, czyli 1 z 10”

Opublikowano: czwartek, 23 maj 2019
admin_rs


20 maja 2019 r. odbył się konkurs biblioteczny „Wiem wszystko, czyli 1 z 10”, w którym udział wzięli uczniowie klas czwartych. Uczestnicy, wzorem telewizyjnej gry, zmagali się ze sobą w trzech etapach. Wiedza, którą musieli się wykazać dotyczyła różnych dziedzin. Pojawiły się pytania z różnych przedmiotów, z którymi uczniowie na co dzień mają styczność w szkole, ale nie zabrakło też pytań z życia wziętych, zagadek oraz ciekawostek.

Czytaj więcej: Konkurs biblioteczny dla klas czwartych „Wiem wszystko, czyli 1 z 10”

Dni otwarte szkoły - biblioteka

Opublikowano: piątek, 29 marzec 2019
admin_rs

Dnia 27 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Rodzice wraz z dziećmi, mieli możliwość zwiedzić szkołę, zapoznać się z ciekawą ofertą naszej placówki. Tego dnia przyszli uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli. Do tej fantastycznej imprezy włączyli się również nauczyciele biblioteki szkolne: pani Daria Zielińska i Bożena Pawlikowska. Przygotowały zajęcia nt. „Wiosenna łąka małych czytelników”. Oto efekt pracy przyszłych uczniów.

Czytaj więcej: Dni otwarte szkoły - biblioteka