Rok szkolny 2010/2011

Opublikowano: sobota, 11 lipiec 2015
admin_rs

25.06.2011 (autor - IO)

POŻEGNANIE KLAS VI

21.06.2011r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas VI. Uroczystość pełna wzruszeń nie obyła się bez poloneza, wręczania świadectw uczniom i listów gratulacyjnych rodzicom wyróżnionych uczniów. Program artystyczny przygotowany przez szóstoklasistów uwieńczył to wyjątkowe, bo ostatnie ich spotkanie z progami "czwórki"...

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox


13.06.2011 (autor - Js; Bb)

TYDZIEŃ CZWARTAKA W CZWÓRCE

Program  wychowawczy  pod  nazwą  „Będę  Czwartakiem”.

Dostrzegając  ważność  problemu  dla  uczniów  kl. III  i  wychodząc  naprzeciw  oczekiwaniom  rodziców  od  roku  szkolnego 2001/2002   realizowany  jest w naszej szkole program  wychowawczy  „Będę  Czwartakiem”.  Program  został  opracowany  dla  uczniów  kl.III  i  kl. IV. Zawarte  w  nim  treści  są  realizowane  na  przełomie  klasy  III    i    kl. IV.           

            Ideą  programu  i  zarazem  jego  głównym  celem  jest  przygotowanie  uczniów  klas  III  do  zaakceptowania  nowej  sytuacji  mającej  miejsce  w  klasie  IV.

Cele  szczegółowe  to:

  • stwarzanie  warunków  do  kształtowania  zachowań  sprzyjających  zdrowiu i bezpieczeństwa,

  • poznanie  nauczycieli  przedmiotowych,

  • zapoznanie  z  przyszłym  wychowawcą,

  • zapoznanie  się  ze  sposobem  nauczana  i  uczenia  się  w  klasie  IV  oraz  sposobem  oceniania,

  • uświadomienie  nauczycielom  kl. IV – VI  trudnej  sytuacji  czwartoklasistów,

  • złagodzenie  obaw  trzecioklasisty  przed  zmianami.

Realizacja programu kończy się imprezą  kulturalno – rozrywkową
„Czwartaki  prezentują”
podczas której:

1.      Uczniowie  kl.IV  przedstawiają  scenki  rodzajowe   z życia  czwartaków:

§  „ Co to jest  godzina  wychowawcza?”

§  „ Jakie  otrzymujemy  oceny?”

§  „ Jak  oceniamy  zachowanie?”

§  „Jak  należy  zachowywać  się  podczas  przerw?”

§  „Wiedza  a  przedmioty  lekcyjne.”

2.      Przedstawienie  nauczycieli  przejmujących  wychowawstwo  w  klasach  IV.

lightboxlightbox

Zobacz więcej zdjęć <klik>


07.06.2011 (autor - BTy)

Uroczyste podsumowanie akcji Sprzątanie Warmii i Mazur w Giżycku

W sobotę, 4 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku odbyło się podsumowanie XI edycji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur. Była to doskonała okazja, aby nagrodzić najbardziej aktywnych uczestników akcji z powiatu iławskiego. W programie imprezy przewidziane były m.in. pokazy iluzjonistyczne, konkursy sprawnościowe, koncert piosenki żeglarskiej, a także liczne gry i zabawy dla dzieci. W festynie wzięli udział m.in. strażacy i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w pozorowanych akcjach. Festyn to także doskonała okazja do podsumowania innych działań związanych z ekologią, a realizowanych na Warmii i Mazurach. Jednak najważniejszym wydarzeniem było wręczenie statuetek „Anioły Ekologii”. W tym roku zostało przyznanych ponad 40 tych wyróżnień, wśród których znalazła się nasza Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie- gdzie organizatorka corocznej akcji Bożena Tyszkiewicz odebrała szklanego anioła ekologii, wśród wyróżnionych były: Szkoła Podstawowa w Piotrkowie, Przedszkole Miejskie nr 6 w Iławie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Suszu, Klub Turystyki Pieszej Carpie-Diem przy PTTK w Iławie oraz Starostwo Powiatowe w Iławie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Iławie sfinansował wspólny wyjazd wszystkim zwycięzcom ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Olsztynie.

zdjęcie od lewej: Zwycięzcy akcji ekologicznej Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur 2011
lightbox

lightboxlightbox

lightboxlightbox


07.06.2011 (autor - IO)

DZIEŃ DZIECKA


28 maja 2011r., w sobotę, w naszej szkole odbył się festyn rekreacyjno - sportowy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W festynie uczestniczyli uczniowie z rodzicami. Było więc to wyjątkowo rodzinne święto, podczas którego obecni mogli wziąć udział m. in. w różnych konkurecjach sportowych. Prócz stanowisk sportowych uczniowie mogli zakupić na kiermaszu wyroby dziecięcej twórczości, pomalować sobie twarz specjalnymi farbami do ciała, kupić watę cukrową i popcorn oraz korzystać z wielkiej zjeżdżalni i trampoliny, które w tym dniu udostępnił naszej szkole Zakład Karny w Iławie.
Dzieci, rodzice i nauczyciele bawili się w tym dniu doskonale, o czym najlepiej świadczą zdjęcia...
   

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox

<<klik>> aby zobaczyć więcej zdjęć


02.06.2011 (autor - BTy)

W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się już XI Międzyszkolna Olimpiada Ekologiczna dla klas 1-3. Honorowy patronat objęło Nadleśnictwo Iława. Hasło obecnej imprezy to "Spotkania w tajemniczym lesie".

Przyjechało 12 szkół, gdzie 4-osobowe drużyny zmagały się z niebywale wyszukanymi zadaniami jak na młody wiek zawodników. Uczniowie rozwiązywali 9 zadań w półfinale, potem 3 w finale i w efekcie musiała być dogrywka.

Zwyciężyła drużyna z naszej szkoły, 2 miejsce zajęli uczniowie z SSP we Frednowych, a 3 miejsce SSP nr 2.

Zmagania oceniało JURY w składzie: przewodnicząca p. Alina Rodziewicz - ZPKP i WD oraz p. Kinga Sulej - Nadleśnictwo Iława  i p. Bogusława Bandelewska - wydział ochrony środowiska.
Impreza przygotowana przez autorkę projektu - Bożenę Tyszkiewicz.
A to kilka ujęć:

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox


01.06.2011 (autor - MS, IO)

BIWAK KLAS VI

Dn. 26.05.2011r. uczniowie wszystkich klas szóstych wyjechali na zasłużony odpoczynek do Starych Jabłonek. Biwak trwał dwa dni. Gry i zabawy ruchowe, ognisko, spacery i rozmowy towarzyskie służyły integracji grupy. To ostatnie, wspólne chwile szóstoklasistów, którzy już wkrótce pożegnają się z "czwórką" i  będą uczniami gimnazjów... Z całą pewnością taki biwak będzie ich miłym wspomnieniem szkoły podstawowej.
Uczestnicy biwaku wrócili zadowoleni, zrelaksowani i, o dziwo, bardzo ... zmęczeni.
Uczniowie wraz z wychowawcami serdecznie dziękują p. Beacie Ciesielskiej, p. Janinie Górskiej i p. Tomaszowi Roguszczakowi za opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość dla "nowatorskich" pomysłów dzieci.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox


23.05.2011 (autor - IO)

OGŁOSZENIE
Dnia 28.05.2011r. (sobota) w godz. 9.00 - 13.00 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie zaprasza serdecznie wszystkich uczniów z rodzicami na festyn rekreacyjno - sportowy z okazji Dnia Dziecka. Podczas festynu przewidywane są m.in. następujące atrakcje:

malowanie twarzy, malowanie paznokci, kiermasz prac plastycznych uczniów, trampolina, pomiar ciśnienia, konkurencje sportowe (rzut ringo do celu, slalom z piłką nożną, przeciąganie liny, strzał piłką nożną na bramkę), stoisko z watą cukrową i bransoletkami. Ponadto będzie również możliwość zapisania dzieci na zajęcia do Stowarzyszenia Szkoła Pływania "Orka", które rozpoczną się od września 2011r. Każde dziecko, w ramach poczęstunku, otrzyma kiełbaskę i bułkę!


17.05.2011 (autor - IO)

Trzecioklasiści przystąpili do sprawdzianu

17.05.2011 r. uczniowie klas III w SSP 4 w Iławie przystąpili do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów (Obut), zorganizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem Projektu jest stworzenie narzędzia polityki edukacyjnej pozwalającego na systematyczne i ciągłe doskonalenie jakości funkcjonowania szkoły na pierwszym etapie kształcenia oraz wspierającego podnoszenie jakości kształcenia i efektywności szkoły podstawowej.
„Maluchy” w tym dniu miały okazję sprawdzić nabytą do tej pory wiedzę i umiejętności, które są niezbędne, by od września stały się pełnoprawnymi czwartoklasistami. Sprawdzian, podzielony na dwie części (2x40 min.): polonistyczną i matematyczną, przebiegł bez zakłóceń. Teraz pozostało czekać na wyniki pierwszego, poważnego „egzaminu” uczniów klas trzecich…

lightboxlightbox


17.05.2011 (autor - IO)

SZKOŁA, ADHD i RODZICE

28.04.2011r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie podczas spotkań z rodzicami odbyła się prezenatcja multimedialna dotycząca probemu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci (ADHD).
Panie: Izabela Olszewska i Beata Barwińska przygotowały w/w prezentację, która miała na celu zapoznanie zgromadzonych rodziców z przyczynami, objawami i sposobami radzenia sobie z ADHD u dzieci.

lightbox


05.05.2011 (autor - BTo)

W dniach 19-20.04.2011r. odbył się X Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej.

Dzień pierwszy (sala gimnastyczna SSP4) - ocenie poddani byli uczniowie klas I -III.
Skład jury: Stefan Gurzyński (przewodniczący), Justyna Lewandowska, Bożena Tomaszewska.
LAUREACI:
Kategoria zespoły:

I miejsce "Wesołe Nutki" z SSP2 Iława
II miejsce "Wesołe Bąble" z Kazanic
III miejsce "Szalone Małolaty" z SSP 4 Iława
Wyróżnienie - "Kujawiaczek" z SSP Franciszkowo

Kategoria soliści:

I miejsce Maria Lender z Kętrzyna
II miejsce Aleksandra Lewicka z Marzęcic
III miejsce Kornelia Kłodzicka z Franciszkowa
Wyróżnienie - Daria Kłosowska z SSP4 Iława i Karolina Biżuta z SSP2

Kategoria duety:

I miejsce Izabela Krajnik i Julia Zawadzka
II miejsce Karolina Jankowska i Wiktoria Marciniak

Dzień drugi (miejsce - kinoteatr) - ocenie byli poddani uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i szkół średnich.
Skład jury : Stefan Gurzyński (przewodniczący), Katarzyna Byczkowska, Stanisław Kożuchowski
 LAUREACI:
 Kategoria zespoły IV-VI:

I miejsce zespół "Iskierka" z Brzydowa
II miejsce zespół "Fart" z Samborowa
GRAND PRIX - zespół "Gama" z Bartoszyc
Wyróżnienie - zespół "Zgrane dzieciaki" z Kętrzyna

Kategoria zespoły Gimnazja:

I miejsce "Zespół z Ząbrowa"
II miejsce "Zespół wokalny" z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
Wyróżnienie -Zespół z Zespołu Szkół Kisielice


 Kategoria soliści IV-VI:

I miejsce Sylwia Lewicka
II miejsce Joanna Bełza
III miejsce Joanna Wojtkiewicz
Wyróżnienie- Aneta Bujnowska


Kategoria soliści Gimnazja:

II miejsce Wiktoria Bakaluk i Zuzanna Błaszczyk - ex quo (jury nie przyznało w tej kategorii miejsca I-go)
III miejsce Joanna Jaworska

Kategoria duety Gimnazja:

I miejsce Emilia Górska i Natalia Zagórska
II miejsce Silver Voice
III miejsce Wiktoria Bakaluk i Paulina Trzciałkowska

ORGANIZATORZY (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 i ICK) składają podziękowania władzom miasta za wieloletnie wsparcie przy organizowaniu festiwalu.


05.05.2011 (autor - IO, EW, KO)

WARSZTATY NAUKOWE

W iławskiej „czwórce” przez dwa dni (28-29.04.2011r.) odbywały się nietypowe lekcje pod hasłem „Poznawaj, doświadczaj, baw się” prowadzone przez gdańskie Centrum EduFun. Uczniowie wszystkich klas byli świadkami ciekawych zjawisk fizyczno - chemicznych  z ciekłym azotem, elektrycznością czy magnetyzmem. Pracownicy EduFan odpowiedzieli im m.in. na pytania: Czy wiadomo, jak zimno jest w lodówce ? W jaki sposób przyczepić balon do ściany bez użycia kleju? Jak wytwarza się prąd?
Mali słuchacze z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach, które zorganizowała dla nich pani Edyta Witkowska – wychowawca kl. II. Całość „naukowego” przedsięwzięcia była możliwa dzięki pomocy Rady Rodziców SSP4, która dofinansowała w 50% powyższą inicjatywę.

lightbox
 


04.05.2011 (autor - JS)

INFORMACJA O STYPENDIUM SZKOLNYM

W dniach od 04.05.2011r. do 20.05.2011r. będą rozliczane stypendia szkolne. Wypłata stypendiów nastąpi w dniach 16.05. - 20.05.2011r. w MZOSiP (pok.315).

Rodzice, którzy złożyli we wrześniu wniosek, proszeni są o kontakt z pedagogiem szkolnym w celu dostarczenia rachunków i otrzymania decyzji o przyznanym stypendium szkolnym.

Informacje o kwocie przyznanego stypendium szkolnego są udzielane przez pedagoga szkolnego w sali nr 8.

Godziny przyjęć interesantów w/w sprawie:

Poniedziałek
930 - 1200
Wtorek 930 - 1200
Środa 1030 - 1300
Czwartek

900 - 1300

1330 - 1530

Piątek 900 - 1230

12.04.2011 (autor - KO)

Warmińsko – Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2011

1.04.2011r. odbyły się eliminacje szkolne (test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej) Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2011. Wyłoniono najlepszą grupę uczniów, która pod kierunkiem mgr Krystiana Olejnika doskonaliła swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy, jazdy po torze sprawnościowym i w Miasteczku Ruchu Drogowego.

W dniu 11.04.2011r. w Gimnazjum Samorządowym nr1 w Iławie odbyły się eliminacje powiatowe.
Finał składał się z następujących konkurencji:
· rozwiązywania testu,
· jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
· jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód,
· zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

lightbox

Drużyna w składzie: Karol Jabłoński, Bartosz Żelaziński i Jan Rzepka zajęła II miejsce w powiecie iławskim. Uczestnicy otrzymali pamiątkowy puchar, medale, dyplomy oraz cenne nagrody. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas wolny oraz godne reprezentowanie naszej szkoły - szkolny koordynator Turnieju z Dyrekcją Szkoły.


11.04.2011 (autor - IO)

Dzień otwarty dla przedszkolaków

29.03.2011r. odbył się w SSP4 dzień otwarty dla sześcio - i siedmiolatków oraz ich rodziców. Opiekunowie ze swoimi pociechami mogli w tym dniu zwiedzać szkołę, spotkać się z dyrekcją i nauczycielami, porozmawiać ze specjalistami( pedagogiem, logopedą, psychologiem). Spotkanie z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów otworzyła p. dyrektor Danuta Wacławska, informując zgromadzonych o działaniach placówki związanych z przyjęciem dzieci sześcioletnich w progi szkoły.

Ponadto z ust p. Iwony Piankowskiej – wychowawcy kl. Ia, zainteresowani mogli usłyszeć  kluczowe informacje dotyczące nowej podstawy programowej. 

Gościem tego dnia była p. Dorota Liskin, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Iławie, która zaproponowała pomoc Poradni tym rodzicom dzieci sześcioletnich, którzy mają wątpliwości w sprawie posłania swojego dziecka do szkoły. Rzetelne, konkretne i pełne  informacje, jakie otrzymali w tym dniu rodzice przyszłych uczniów, stanowiły podstawę spotkania. Całość spotkania uświetniły artystyczne występy uczniów SSP4.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox


 10.04.2011 (autor - IO)

X Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej

Już po raz dziesiąty Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 wraz z Iławskim Centrum Kultury organizuje Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej, który odbędzie się 19 kwietnia (grupa wiekowa 7-10 lat) w SSP4 w Iławie i 20 kwietnia (kl. IV-VI, gimnazja i szkoły średnie) w iławskim kinoteatrze.

To wydarzenie promujące turystyczną piosenkę przyciąga co roku wielu zwolenników "wędrowania z muzyką w plecaku" i jest doskonałą zapowiedzią wiosenno-letnich wypraw, wycieczek i eskapad.

Organizatorzy zapraszają miłośników takiego muzykowania 20 kwietnia 2011r. do kinoteatru na godz. 900 (wstęp wolny).


10.04.2011 (autor - IO, KO)

Niecodzienna lekcja historii

31.03.2011r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 miała miejsce nietypowa lekcja historii, którą poprowadzila Brać Rycerska "Kerin" z Gniewu. Brać zaprezentowała klasom VI lekcję pt. "Szlachta polska", klasom V - "Rzym", a IV - "Rycerze". Organizatorką "żywej" lekcji historii była p. Maria Stodolna - nauczyciel historii. Lekcja wzbudziła wśród uczniów duże zaintersowanie, mogli oni bowiem przenieść się w zamierzchłe czasy za pomocą kostiumów prowadzących i ich niezwykle profesjonalnemu przygotowaniu do zajęć. Prócz dawki wiedzy historycznej przypomnieli uczniom niezwykle cenne niegdyś i dziś zasady kultury, obyczajowości i dobrego wychowania.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox


05.04.2011 (autor - IO)

SPRAWDZIAN KLAS VI

05.04.2011r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu podsumowującego cykl sześcioletniego kształcenia w szkole podstawowej.

W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 sprawdzian pisało 93 uczniów. W każdej z siedmiu sal, w których odbywał się "egzamin" czuwała nad prawidłowym jego przebiegiem trzyosobowa komisja.

W życiu każdego szóstoklasisty to bardzo ważny dzień, w którym może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, jakie nabył podczas pierwszego etapu edukacji. Uczniowie po zakończonym sprawdzianie dzielili się na szkolnych korytarzach pierwszymi wrażeniami po teście. Teraz pozostało im czekać na wyniki...

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi tytuł laureata uprawnia do zwolnienia ze sprawdzianu dla uczniów szkoły podstawowej, a tym samym uzyskania ze sprawdzianu przez niego najwyższego wyniku.

W naszej szkole tytuł taki uzyskali: Maciej Miłosz Góralski i Konrad Albert Korejwo

lightboxlightbox

lightboxlightbox

Ostatnie zdjęcia przed godziną zero...


03.04.2011 (autor - AS)

SPRAWDZIAN  KLAS  VI
05.04.2011 r.  wtorek
- Uczniowie  klas  I  -  V  w  tym  dniu  nie  mają  lekcji.
- Świetlica pracuje w stałych godzinach.  
- Obiady  wydawane  będą  w  stałych  godzinach.
- Uczniowie  klas  VI  przychodzą  do  szkoły  w  tym  dniu  na  godz. 830   i  po  napisaniu  sprawdzianu  idą  do  domu.

Wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia.


03.04.2011 (autor - MS)

Dn. 3.03.2011r. odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny. Uczeń klasy VI b Maciej Góralski uzyskał tytuł laureata (III miejsce w województwie) uprawniający do zwolnienia ze sprawdzianu dla uczniów szkoły podstawowej.
Serdecznie gratulujemy


03.04.2011 (autor - BTo)

W niedzielę 20 marca 2011 r. sala gimnastyczna SSP 4 w Iławie znowu rozbrzmiewała muzyką, śpiewem i tańcami. Tego dnia odbyło się, przygotowane i prowadzone przez panią Kamilę Palińską, szkolenie pod tytułem "Muzyka w wychowaniu przedszkolnym i kształceniu zintegrowanym". Wzięło w nim udział 40 nauczycielek przedszkoli i szkół powiatu iławskiego oraz goście z Bydgoszczy. W śpiewanych piosenkach dominowała tematyka świąteczna (Święta Wielkanocne, Dzień Matki, Dzień Ojca) oraz wakacyjna( co szczególnie optymistycznie nastroiło "kursantki"). Jak podczas poprzedniego szkolenia, tak i teraz uczestniczki uczyły się tańczyć; tym razem obok polskich tańców ludowych poznały i "przetrenowały" tańce greckie i ukraińskie, nowością był także pląs z Ekwadoru. Oczywiście było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Pani Kamila umówiła się z uczestniczkami szkolenia na nowa edycję spotkań .... za 2 lata.


26.03.2011 (autor - IO)

Wiosennie w „czwórce”

Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie powitali 21 marca 2011r. wiosnę tak jak należy, czyli z radością i na kolorowo. W tym dniu zamiast zajęć lekcyjnych każdy poziom klas miał własną, wiosenną imprezę. I tak najmłodsi (kl. I-III) prezentowali  na szkolnej scenie w konkursie recytatorskim  wiersze popularnych twórców dziecięcych: Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner. Zwycięzcami zostali : Oliwia Olszewska (klasy III), Adrianna Wnuk (kl. II), Aleksandra Pielenc (kl .I).

Nieco starsi wychowankowie naszej szkoły, klasy IV, mieli okazję próbować swoich sił w osiedlowej „Polance” w konkurencjach sportowych, plastycznych i polonistycznych. Efektem ich zmagań były m.in. barwne portrety wychowawców, które tworzyli w trakcie zabawy.
Klasy V, w strojach nawiązujących do tematyki ekologicznej, miały okazję zaprezentować swą wiedzę z dziedziny ochrony przyrody i matematyki. Uczniowie m.in. ustalali położenie Parków Narodowych na podstawie obliczeń matematycznych.  Klasy VI w sali „ODK” były „egzaminowane” z języka niemieckiego i angielskiego. Prócz zaprezentowanej w jednym z tych języków piosenki, musiały wykazać się m.in. znajomością przysłów niemieckich i angielskich.

lightboxlightbox

lightboxlightbox


26.03.2011 (autor - BTo)

21 marca 2011 r. odbył się w Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III.

Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni w konkursach klasowych. Każdą klasę reprezentowały 3 osoby. Uczniowie prezentowali wiersze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej i Doroty Gellner.

W konkursie klas trzecich zwyciężyła Oliwia Olszewska, drugie miejsce zajęła Marta Wasilewska, trzecie - Łukasz Mech. W klasach drugich najlepiej recytowała Adrianna Wnuk, II miejsce uzyskała Wiktoria Borszewska, III - Jakub Parowicz. Najtrudniej było komisji ocenić wspaniale prezentujących wiersze pierwszoklasistów. Po burzliwych obradach postanowiono przyznać: I miejsce Aleksandrze Pielenc, II - Igorowi Tasarz, III - Jakubowi Brzozowskiemu. Dodatkowo wyróżniono także Zuzannę Piankowską i Dawida Sztachańskiego. Konkurs przygotowały oraz prowadziły panie: Katarzyna Romanowska, Lucyna Mędrzycka i Maria Kanicz.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox


23.03.2011 (autor - RS)
CHÓR ZAŚPIEWAŁ I ZAGRAŁ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu dzisiejszym (23.03.2011r.) odwiedziły nas dzieci sześcioletnie  i siedmioletnie z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie, które wysłuchały koncertu przygotowanego przez p. mgr M. Nawrott.

lightbox

 
Kliknij aby przejść do galerii <<KLIK>>
 
Serdecznie zapraszamy sześciolatków oraz siedmiolatków na dni otwarte
we wtorek 29 marca od 1630 do 1800.

 

03.03.2011 (autor - KO)
XXXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie: Michał Krawaczyński, Karol Jabłoński i Kacper Prusakowski pod kierunkiem p. Krystiana Olejnika - przygotowywali się do udziału w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".
3 marca 2011 w Gimnazjum Nr 1 w Iławie - odbyły się eliminacje miejsko-gminne Turnieju. Na poziomie szkół podstawowych zwyciężył nasz uczeń Michał Krawaczyński. Zajmując I miejsce - awansował do następnego szczebla - eliminacji powiatowych, które odbędą się 24 marca 2011.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęci, ogromne zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu ;)

lightboxlightboxlightbox
lightboxlightboxlightbox
lightboxlightbox

O eliminacjach miejsko - gminnych przeczytamy też w gazecie: KLIK

W następnym etapie - eliminacjach powiatowych - Michał Krawaczyński zajął 3 miejsce:KLIK


 
21.02.2011 (autor - BTo)
DUET na klarnet i 4 saksofony

W dniach 15. i 18.02.2011 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzyki. Dwaj krakowscy instrumentaliści: pan Janusz Witko i pan Krzysztof Orzechowski zaprosili nas w muzyczną podróż po świecie. W programie dla klas I-III pt. "Latający dywan" oraz dla klas IV-VI pt. "Rusz globusem" znalazły się melodie z Francji, Niemiec, Anglii, Rosji, Polski oraz obu Ameryk.

Publiczność aktywnie uczestniczyła w wykonaniu utworów muzycznych poprzez wspólne śpiewanie, wyklaskiwanie rytmu, taktowanie. Uczniowie mogli także popisać się swoją wiedza na temat prezentowanych instrumentów oraz wykonywanych melodii w konkursach i quizach z nagrodami.

Rzeczywiście, jak zapewnił nas organizator koncertu, Łódzkie Biuro Koncertowe WIRTUOZ, występ DUETU był "nie tylko wspaniała zabawą, lecz również ważnym elementem w muzycznej edukacji dzieci".


16.02.2011 (autor - IO)

„Mała nakrętka – duża pomoc”

Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie zorganizowali akcję pod hasłem: „Mała nakrętka, duża pomoc”, której celem jest pomoc dla chorej, małej Paulinki.

Wszystkie klasy włączyły się do zbierania plastikowych nakrętek z butelek. Tak niewielki gest, ma wielkie znaczenie dla rodziców chorej dziewczynki, ponieważ pieniądze za zebrane nakrętki dają możliwość leczenia i rehabilitacji dziecka.

Akcję w szkole poprowadziły panie: Janina Szarkowska i Justyna Lewandowska. Dużą pomoc w akcję wniósł jeden z rodziców ucznia naszej szkoły – p. Wojciech Kubiński, który dostarczył na ten cel cztery worki nakrętek. Do akcji dołączyli również wychowankowie grupy V z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Iławie wraz z opiekunami:
 p. Maciejem Lewandowskim i p. Stanisławem Pawlikowskim.

lightbox

 19.01.2011 (autor - KO)

 

10.01.2011 (autor - IO)

„Niech żyje bal” i …WOŚP


W sobotę (08.01.2011r.) w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie odbyły się bale karnawałowe dla klas I-VI. Dzieci miały okazję do wcielenia się w postaci ze swych ulubionych bajek, baśni i filmów, a sala gimnastyczna zamieniła się w wielobarwny parkiet, na którym przy dźwiękach skocznej muzyki tańczono żywiołowo.
lightboxlightboxlightbox
lightboxlightboxlightbox

Spotkanie karnawałowe było też świetną okazją do zorganizowania loterii fantowej
z okazji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą poprowadził w tym dniu Samorząd Uczniowski. Pieniądze z tej akcji zostały przekazane do Iławskiego Centrum Kultury.

lightbox

10.01.2011 (autor - BTo)

 
22 grudnia 2010 r. uczniowie SSP 4 w Iławie obejrzeli przedstawienie jasełkowe, które zaprezentowali ich koledzy i koleżanki.
Przygotowująca występ, pani Beata Jastrzębska, bardzo twórczo podeszła do tematu Bożego Narodzenia. Oprócz aniołów i Świętej Rodziny, oglądaliśmy na scenie dzieci w roli policjantów, lekarzy, murarzy, a także grupę nawróconych diabełków, biegle posługujących się telefonami komórkowymi.
 
Oprawę muzyczną przygotowała pani Maria Nawrott, która także obok tradycyjnych kolęd włączyła do repertuaru swojego chóru współczesne pastorałki i utwory popularne. Przedstawienie bardzo podobało się publiczności.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox


09.12.2010 (autor - IG)


03.12.2010 (autor - MS)


01.12.2010 (autor - IO)

Przedświąteczna sprzedaż choinek w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie
W dniu 25. 11. 2010r. świetlica szkolna zorganizowała przedświąteczną sprzedaż choinek, które własnoręcznie wykonały panie: M. Dutka, I. Olszewska, B. Barwińska i J. Lewandowska wraz z dziećmi. "Małe arcydzieła" sztuki zostały wykonane z szyszek. Ich unikatowość i niepowtarzalność były najlepszą wizualną reklamą, która przyniosła oczekiwany efekt. Wszystkie choinki zostały sprzedane w mgnieniu oka! Ich nabywcami byli głównie rodzice uczniów SSP4 w Iławie oraz pracownicy szkoły.
Pieniądze z akcji zostaną w całości przeznaczone na zakup nowych materiałów i pomocy dydaktycznych dla świetlicy, co pozwoli na wzbogacenie i urozmaicenie zajęć świetlicowych, a tym samym przygotowanie nowych atrakcji dla wychowanków.
lightboxlightbox

01.12.2010 (autor - IO)
UCZNIOWIE POMAGAJĄ POWODZIANOM
Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie włączyła się do akcji pod nazwą: „Nie bójmy się pomagać”, która miała na celu pomoc rodzinom dotkniętym powodzią. Akcja została zainicjowana przez Zespół Szkół w Lubawie.
Nasza szkoła zorganizowała zbiórkę dla dzieci ze szkoły podstawowej w Sokolnikach (woj. podkarpackie). Pomocą objęliśmy pięciu uczniów i ich rodziny. Uczniowie, ich rodziny i pracownicy SSP4 z wielkim zaangażowaniem przynosili dary dla powodzian w postaci odzieży, artykułów chemicznych, spożywczych oraz szkolnych.
Paczki ze zbiórki zostały przekazane na ręce wolontariuszy w dniu 26.11.2010r. Nad całością akcji w SSP4 czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – p. Justyną Lewandowską.

lightboxlightbox

10.11.2010 (autor - IO) LEKCJA HISTORII Dzień Niepodległości był świętowany w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie już 10.11.2010r. W przededniu najważniejszego święta państwowego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w akademii, która była zarazem ciekawą "lekcją" historii. Prezentację przygotowała kl. Vb pod kierunkiem p. Bożeny Pawlikowskiej i chór szkolny, nad którym pieczę trzyma p. Maria Nawrott.

Podczas akademii mali artyści poprzez scenki rodzajowe przybliżyli problematykę spotkania. Publika poznała powody, dla których Dzień Niepodległości jest tak ważny dla każdego z Polaków.
Uroczyste obchody nie obyły się bez pieśni patriotycznych. Hymn państwowy odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych zakończył tą "lekcję" historii, w której rokrocznie nasi uczniowie biorą udział.

lightboxlightboxlightbox
lightboxlightbox

 05.11.2010 (autor - RS)

Informacja o ustalonych dodatkowych dniach wolnych
od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
  • piątek 12.11.2010r.
  • wtorek 05.04.2011r. (sprawdzian kl. VI)
  • poniedziałek 02.05.2011r.
  • poniedziałek 16.05.2011r.

12.10.2010 (autor - IO)

7 października 2010r. (czwartek) w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4
miało miejsce uroczyste ślubowanie klas I.

To wydarzenie w życiu każdego ucznia jest niezmiernie ważnym momentem rozpoczynającym wieloletnią drogę edukacyjną. Na znak tego każda z klas pierwszych, jak co roku, posadziła przed budynkiem szkoły drzewko, które będzie symbolizowało wzrastanie "młodej latorośli".

Uroczystość ślubowania w pięknej oprawie plastycznej i przy dźwiękach tradycyjnego poloneza odtańczonego przez najmłodszych członków społeczności uczniowskiej przygotowały wychowawczynie klas I : p. Iwona Piankowska, p. Katarzyna Romanowska, p. Ewa Leduchowska i p. Stanisława Piwowarska.

lightboxlightbox

Głośne "ślubuję" padło z ust maluchów po odczytaniu słów ślubowania, po którym p. dyrektor Ewa Michlińska i p. dyrektor Anna Szołucha dokonały aktu pasowania uczniów. Nad przebiegiem gali pierwszoklasistów czuwała p. Danuta Wacławska - dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4.

lightboxlightbox

lightboxlightbox


12.10.2010 (autor - DZ)

Uczestniczenie w spotkaniu na żywo z pisarzem dla dzieci to wielkie przeżycie. Takich doznań doświadczyli nasi uczniowie już po raz trzeci.
W piątek 8 października – było to spotkanie z p. K. Szymeczko, które zorganizowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie.


lightboxlightbox


 07.10.2010 (autor - MS)

W listopadzie odbędą się 3 konkursy historyczne:
1. KRĄG - nt "Wielcy ludzie mojej Ojczyzny" (prace albumowe)
2. OLIMPUS - nt "Grunwald 1410" (test)
3. OLIMPUS - olimpiada dla uczniów klas VI (test)
Bliższe informacje można znaleźć na tablicach ogłoszeń lub uzyskać u Szkolnego Organizatora Konkursów - Marii Stodolnej.
lightboxlightbox

Wszystkich uczniów klas V - VI zapraszamy do aktywnego uczestnictwa. Laureaci konkursów otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa.

29.09.2010 (autor - BTo)

W sobotę, 25.09.2010 w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie odbyły się warsztaty metodyczne na temat "Muzyka w wychowaniu przedszkolnym i w nauczaniu zintegrowanym". Prowadziła je znana i ceniona nauczycielka muzyki, długoletnia metodyczka z Warszawy, pani Kamila Palińska. W warsztatach wzięły udział nauczycielki z dziewięciu placówek naszego miasta i powiatu. Zawitały tu także "fanki" pani Kamy z dalekiej Bydgoszczy. Śpiewy "kursantek" oraz głośne wybuchy śmiechu podczas nauki tańców i pląsów rozbrzmiewały tego dnia w całej szkole. Wszystkie uczestniczki warsztatów wyraziły chęć uczestnictwa w drugim spotkaniu, które odbędzie się, w tym samym składzie, w naszej szkole na wiosnę.

lightboxlightbox

28.09.2010 (autor - KO)

W dniach 23 i 24 września w naszej sali gimnastycznej odbyły się pokazy tańca - towarzyskiego jak i nowoczesnego. Dzieci z zachwytem przyglądały się występom tancerzy.
lightboxlightboxlightbox
lightboxlightboxlightbox


28.09.2010 (autor - JSz)

22 września Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata".
Około 200 uczniów z ośmiu klas pod opieką wychowawców i chętnych do współpracy ze szkołą rodziców posprzątało teren szkoły, okolice pobliskiego lasu, drogę przy działkach oraz drogę do Radomka. Z radością stwierdziliśmy, że znajdujemy nieco mniej śmieci. Czyżby wieloletnie wychowanie w trosce o czystość środowiska zaczęło przynosić efekty? Bardzo chcielibyśmy, aby tak było. Akcję zorganizowała Janina Szarkowska oraz Bożena Tyszkiewicz przy współudziale Iławskiego Centrum Ekologicznego. Po skończonej pracy klasy czwarte świetnie bawiły się przy ognisku piekąc kiełbaski. Wykorzystaliśmy piękne miejsce biwakowe w lesie niedaleko Radomka.
lightboxlightboxlightbox
lightboxlightbox

23.09.2010 (autor - KO)

17 września 2010 roku nauczyciele T. Demczak, J. Fiereck, K. Olejnik zorganizowali wycieczkę na stadion miejski w Iławie, gdzie odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Uczniowie z opiekunami z niedowierzaniem podziwiali sprawność i odwagę strażaków. Z wszystkich sił kibicowaliśmy oczywiście drużynie z Iławy.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox


20.09.2010 (autor - BTy)

Klasa 2a, autorska o profilu eko-turystycznym w nowym roku szkolnym 2010/2011
Od pierwszych dni nauki często wychodzimy na teren naszej ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej. Rodzice aktywnie włączyli się w przygotowanie ścieżki. Praca w terenie, bardzo podoba się dzieciom. Prezent od Nadleśnictwa w postaci stołów i ław pozwala na pracę pod obłokami. Wszyscy uczniowie chętnie odpoczywają na ławkach przed szkołą.


lightboxlightbox


03.09.2010 (autor - KO)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

lightboxlightboxlightbox

lightbox

Rok szkolny 2009/2010

Opublikowano: sobota, 11 lipiec 2015
admin_rs

05.07.2010 (autor - KO)

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/201004.07.2010 (autor - KO)

Apel podsumowujący osiągnięcia naukowe i sportowe uczniów w roku szkolnym 2009/2010 odbył się
21 czerwca 2010 r.23.06.2010 (autor - KO)

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH


22.06.2010 (autor - KO)

Ostatni taniec ... w SSP 4

Dyskoteka klas VI


27.05.2010 (autor - SEKRETARIAT)

Zaproszenie

Przyszłych uczniów klas pierwszych Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie (w roku szkolnym 2010/2011) zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Czekamy na Was i Waszych Rodziców w środę 9.06.2010r. o godzinie 17:00.

W tym dniu w godzinach 16:00 - 17:00 zapraszamy również do zwiedzania "CZWÓRKI".


21.05.2010 (autor - BT)

Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur, 19-30 kwietnia 2010r.

„Chroniąc zająca dodajemy słońca”

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie od wielu lat współpracuje z nadleśnictwem w Iławie.
Harmonogram prac został omówiony z p. Kingą Sulej , która organizuje zajęcia edukacyjne.
W czynnej akcji wzięło udział 7 klas : 5 z nauczania zintegrowanego i 2 klasy z grupy wiekowej 4-6- wg szacunków 180 osób wyruszyło na sprzątanie okolic leśnych w pobliżu szkoły i w drodze leśnej Nadleśnictwa Iława i Karaś.

20.05.2010 (autor - MS)

20.05.2010r. odbył się Konkurs Historyczny z okazji 35 - lecia szkoły nt. "Co wiem o mojej szkole?".
 
Komisja w składzie Czesław Olszewski - przewodniczący oraz Danuta Wacławska, Janina Górska i Bernadeta Gadomska wyłoniła po zaciekłej rywalizacji laureatów.

Gość honorowy, wieloletni dyrektor szkoły Czesław Olszewski wręczył uczestnikom nagrody i podziękowania.

I miejsce: Wiktoria Jakielska Vd
II miejsce: Oliwia Samagalska Va
III miejsce: Karolina Jankowska Vc

W trakcie konkursu dyrektor Danuta Wacławska podsumowała także konkurs na album o mojej szkole i wręczyła wyróżnionym osobom nagrody i podziękowania.

I miejsce: Marta Lewko VIa

II miejsce: Julia Dziczek IVd
III miejsce: Faustyna Kowalkowska IVb

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękuję.
Organizator - Maria Stodolna


18.05.2010 (autor - KO)

Stare Jabłonki 17-18.05.2010r.
Podziękowanie ;)


Uczniowie i wychowawcy klas 6b i 6d pragną serdecznie podziękować za opiekę, poświęcony czas, wytrwałość i zrozumienie paniom: Marii Stodolnej, Janinie Górskiej oraz Małgorzacie Dutka, dzięki którym odbył się nasz wymarzony biwak ;)

Kilka fotek z biwaku - w Galerii

13.05.2010 (autor - EL)

"Zbieramy nakrętki - pomagamy niepełnosprawnym"
 
W kwietniu zakończyła się akcja zbierania nakrętek, w której brała udział klasa IIIc wraz z rodzicami i wychowawcą.

Udział w tym działaniu wspierał pozyskiwanie funduszy na zakup wózków inwalidzkich. W ciągu dwóch miesięcy uczniowie oraz ich rodzice bardzo mocno zaangażowali się w akcję. Świadomość szczytnego celu zbiórki spowodowała, że zebraliśmy tak wiele nakrętek, iż  oddawaliśmy je dwukrotnie do punktu Informacji Turystycznej.

Wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy wspierać tak szczytne cele.
Wychowawca klasy IIIc mgr Ewa Leduchowska

13.05.2010 (autor - JL)

Pokaz tresury psów policyjnych.
 
10.05.2010r. Komenda Powiatowa Policji w Iławie zaprezentowała uczniom kl. I - III pokaz tresury psów policyjnych. Pokaz odbył się na naszym boisku szkolnym.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały umiejętności psów, które na co dzień pełnią ważną rolę w tropieniu przestępców.
Inicjatorką pokazu była p. Justyna Lewandowska - nauczyciel świetlicy.
 

12.05.2010 (autor - BT)

X Olimpiada Ekologiczna klas I -III
 
Lista zwycięzców w X Jubileuszowej Olimpiadzie Ekologicznej klas I - III pod hasłem "Bliżej natury" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy i Wójta Gminy Iława.

I miejsce - SSP nr 4  z liczbą punktów 87, w 11 konkurencjach - tym samym jesteśmy organizatorami przyszłej olimpiady,
II miejsce - SSP nr 3 z liczbą punktów 85,
III miejsce  - SSP nr 2 i jednocześnie SSP Rudzienice - z liczbą punktów 70.

Zaszczycili  nas swoją obecnością Burmistrz Miasta Iławy i Wójt Gminy Iława, dyr MZOSiP p. Renata Kamińska. Jury w składzie p. Kinga Sulej - Nadleśnictwo Iława, p. Karolina Dominiczak CEE w Iławie, p. Bogusława Bandelewska - Wydział Ochrony Środowiska w Ratuszu oraz przewodnicząca p. Alina Rodziewicz ZPKPiWD z siedzibą w Jerzwałdzie.
Uczniowie rozwiązywali 8 zadań w I części i 3 w finale, dotyczyły one przyrody i jej ochrony - świetnie zgrane zespoły  ze szkół (1 osoba z klasy I i II, i 2 osoby z klas III) poradziły sobie z trudnymi zadaniami po mistrzowsku.

Dzięki hojności sponsorów mogliśmy przyznać dla każdego uczestnika nagrodę - a było ich 52 oraz przygotowaliśmy nagrody dla 13 szkół jako doposażenie sal lekcyjnych i pracy w terenie: poprzez kompasy, lupy, kubki z lupami do obserwacji owadów, aparat cyfrowy, radiomagnetofon, piękne i ciekawe książki przyrodnicze oraz wiele drobiazgów przez gry zręcznościowe i planszowe.

Organizator i pomysłodawca Olimpiady mgr Bożena Tyszkiewicz oraz współtworząca X spotkanie 13 szkół  mgr Aleksandra Sikorska.

Praca w zespołach                                                  Goście

Jury                                                        Zwycięzcy

Wszyscy uczestnicy

10.05.2010 (autor - MP)

65. rocznica zakończenia wojny


W sobotę - 8 maja br. w Iławie uroczyście obchodzono 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Stary cmentarz komunalny zgromadził kombatantów, przedstawicieli władz miasta i gminy, służb mundurowych, pracowników oświaty, harcerzy i uczniów iławskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Danuta Wacławska, pani dyrektor Ewa Michlińska oraz poczet flagowy w składzie: Karolina Olejnik, Oliwia Maćko i Karol Kowalski - uczniowie klasy VI c.

W imieniu społeczności uczniowskiej poczet flagowy oddał hołd żołnierzom poległym w 1939 r. w obronie ojczyzny, a panie dyrektorki złożyły kwiaty i zapaliły znicz.
 

07.05.2010 (autor - KO)
W dniu 07.05.2010 koło teatralne - pod kierunkiem mgr Anny Grzelki, przygotowało i zaprezentowało przedstawienie pt. "O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku".
Jak widzimy - widzowie, nie tylko w skupieniu ale i aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu.

 

29.04.2010 (autor - IO)

Festiwalowa wędrówka z muzyką w plecaku

Już po raz dziewiąty odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej, który Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała we współpracy z ICK Iława. Inicjatorką całego przedsięwzięcia w szkole była Maria Nawrott, którą w pracach wspierali: Izabela Olszewska, Małgorzata Dutka, Justyna Lewandowska, Beata Barwińska oraz Krystian Olejnik.

Festiwal tego roku trwał aż dwa dni (22-23.04.2010r.). Pierwszego dnia w szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowały się zespoły, duety i soliści z kl. I-III. Mali artyści przyjechali do nas m.in. z Kazanic, Franciszkowa, Lubawy.

Drugi dzień w iławskim kinoteatrze należał do uczniów szkół podstawowych z kl. IV-VI,  gimnazjalnych i średnich. Trzydzieści osiem podmiotów muzycznych "przewędrowało" po szlakach najpopularniejszych piosenek turystycznych, które niejednemu pasjonatowi podróży małych i dużych są bliskie sercu...
Najwyższe trofeum czyli Grand Prix IX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Turystycznej zdobyła solistka z Bartoszyc - Aneta Bujnowska.
 


12.04.2010 (autor - ASZ)


12.04.2010 r. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta odprawiono Mszę św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy oraz bardzo licznie mieszkańcy Iławy, a wśród nich uczniowie i pracownicy naszej szkoły.
Oficjalnie SSP 4 reprezentował poczet flagowy.
12.04.2010
(autor - IO)

Czas szóstych klas!
8 kwietnia w całym kraju uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu, który, prócz tego, że jest sygnałem zbliżającego się końca edukacji w szkole podstawowej, sprawdza holistyczną wiedzę i umiejętności, jakie w trakcie sześcioletniej nauki zdobyli uczniowie.

W Samorządowej Szkole Podstawowej na 4 w Iławie do sprawdzianu przystąpiło 110 uczniów, ale w ławkach zasiadło 108 z nich. Dwoje  uczniów z tytułami laureatów konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim było zwolnionych z pisania. Miano laureata na tym szczeblu gwarantuje jego posiadaczowi maksymalną ilość punktów ( 40 pkt.), jaką można uzyskać ze sprawdzianu. W iławskiej „czwórce” wyróżniono Julię Ciesielską z VIc, laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody, która swą wiedzę zdobywała pod okiem p. Janiny Szarkowskiej i p. Janiny Górskiej. Drugim uczniem zwolnionym ze sprawdzianu był Maciej Błaszkowski z VIa, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, do którego został przygotowany przez p. Annę Szołucha. Maciej ponadto jest także laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej „Olimpus”, w której zdobył III miejsce.

Wszyscy szóstoklasiści czekają z niecierpliwością na wyniki sprawdzianu, które będą znane pod koniec maja.


12.04.2010 (autor - IO & EW)

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III
SSP 4 w Iławie powitało wiosnę Dniem Samorządności!


19 marca, dwa dni przed kalendarzową wiosną, uczniowie „czwórki” w sposób iście wiosenny, bo pełnym radości, kolorów i zabawy, powitali wiosnę. W szkole, od lat,gdy zbliża się zielona pora roku, mają miejsca imprezy pod hasłem Dnia Samorządności, które są doskonałą alternatywą dla popularnie zwanego „dnia wagarowicza”.

W tym specjalnym dniu wychowankowie klas I-III, w ramach konkursu recytatorskiego, mieli okazję do zaprezentowania wiersza swego ulubionego poety. Niektórzy z nich przypomnieli widowni roztargnionego „Pana Hilarego”, nietypową „Kaczkę Dziwaczkę”, zuchwałego „Stefka Burczymuchę” i nieskromną „Samochwałę”, która podobnie jak nasi uczniowie miała talent…

Najbardziej uzdolnionymi recytatorami okazali się wśród pierwszoklasistów Wiktoria Golubska z Ia i Miłosz Jackowski z Id, zdobywając ex aequo I miejsce. Spośród drugoklasistów to zaszczytne miejsce przypadło Jakubowi Ottcie IIa, zaś w klasach III na najwyższym podium stanęła Jowita Niksa IIIc.
A oto laureaci konkursu dzierżący srebrny medal: Patrycja Poprawska Ic, Kacper Przybyłek IIa, Maja Rynkowska IIIb i Olga Sobiesiak IIIc.
Zuzanna Iwankowska Ib, Wiktoria Borszewska Id, Natalia Chyżyńska IIb, Katarzyna Wojdala IIb, Jakub Jakubowski IId,  Milena Matwiejczuk IId, Patryk Taranowski IIIb i Oliwia Ilków IIId to uczniowie, którzy w tym dniu zdobyli III miejsce w konkursie.

Za zorganizowanie spotkania „maluchów” z poezją odpowiedzialne były panie: Iwona Piankowska, Katarzyna Romanowska i Edyta Witkowska.

Wiosenne dekoracje oraz prace plastyczne– ilustracje do wierszy przygotowane były przez wszystkich uczniów klas I-III.
Uczniowie poprzez zdrową rywalizację powitali najbardziej wyczekiwaną z pór roku. Takie powitanie z całą pewnością zapewni jej już stały pobyt w pogodzie!

Uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I: Wiktoria Golubska, Miłosz Jackowski, Patrycja Poprawska, Zuzanna Iwankowska, Wiktoria Borszewska, Piotr Pelc, Radosław Wiatr, Wiktoria Stępień,  Natalia Iwańska, Jakub Parowicz, Natalia Dubicka, Adrianna Wnuk  oraz panie: dyr. Danuta Wacławska, Ewa Leduchowska i Paulina Smolińska.


Uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas II: Jakub Otta, Kacper Przybyłek, Natalia Chyżyńska, Katarzyna Wojdala, Jakub Jakubowski, Milena Matwiejczuk, Oliwia Iwankowska, Natalia Urbańska, Dominika Syguła, Dominika Olszewska, Nikola Wiśniewska, Aleksandra Raczyńska oraz panie: dyr. Ewa Michlińska, Stanisława Piwowarska, Bożena Tomaszewska.


Uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas III: Jowita Niksa, Maja Rynkowska, Olga Sobiesiak, Patryk Taranowski, Oliwia Ilków, Anna Pijanowska, Agata Węglerska, Bartosz Macfałda, Mikołaj Szulist, Wiktoria Kuczmorska, Kacper Zakrzewski, Daria Falkowska oraz panie:
Monika Pacholska, Alina Roszak, Bożena Tyszkiewicz.

28.03.2010 (autor - KO)
Dzień Samorządności Uczniowskiej
W dniu 19.03.2010 witaliśmy I dzień wiosny. Jak co roku odbyło się bez zajęć lekcyjnych (i tu ukłony w stronę Dyrekcji Szkoły) a klasy obchodziły go w różnoraki sposób:
- Klasy I - III brały udział w Konkursie Recytatorskim (na sali gimnastycznej)
- Klasy IV - VI brały udział w konkurencjach sprawnościowych, sportowych, manualnych, plastycznych, technicznych, muzycznych, z wiedzy ... i nie tylko (w ODK Polanka, na sali gimnastycznej oraz w w sali ICK).

Przykładowe zdjęcia z "Turnieju Klas Szóstych" - sala ICK.
(Organizatorzy: K. Olejnik, T. Demczak)13.03.2010 (autor - KO)

MAMY NOWE LOGO SZKOŁY!!!
 

12.03.2010 podsumowano konkurs LOGO SZKOŁY (wersja komputerowa).
Komisja w składzie:
- mgr Danuta Wacławska (przewodnicząca)
- mgr Anna Szołucha
- mgr Ewa Michlińska
- mgr Maria Nawrott
- mgr Izabela Olszewska
- mgr Krystian Olejnik
spośród finałowych prac wyłoniła najlepszych:
WYNIKI

Ważne! Do przeglądania dokumentów PDF niezbędny jest Adobe Acrobat Reader, który można pobrać klikając wten link

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom konkursu!
Nagrody i wyróżnienia zostaną rozdane na specjalnym apelu.

26.02.2010 (autor - KO)

Z okazji jubileuszu 35-lecia Szkoły w miesiącach styczeń - marzec 2010 odbywa się konkurs na LOGO SZKOŁY.

Konkurs prowadzą:

- plastyczny: mgr Maria Nawrott

- komputerowy: mgr Anna Szołucha, mgr Krystian Olejnik

Przykładowe prace uczniów:26.02.2010(autor - KO)

A tu nasza stara, poczciwa tarcza - jeszcze
ze szkolnego, niebieskiego fartuszka: