Archiwum 2011/2012

Opublikowano: sobota, 11 lipiec 2015
admin_rs
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

29.06.2012r. zakończyliśmy rok szkolny! Dzieci w tym dniu rozpoczęły dwumiesięczny wypoczynek. Zanim to nastąpiło, wychowankowie odebrali z rąk wychowawców swoje świadectwa. Uczniowie wyróżnieni odbierali świadectwa z rąk Dyrekcji i zaproszonych na uroczystość gości : p. Eugeniusza Chomika i p. Renaty Kamińskiej.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

SŁONECZNIKI NA POŻEGNANIE KLAS VI

28.06.2012r. pożegnaliśmy uczniów klas VI. Pani Dyrektor, Danuta Wacławska, otworzyła uroczystość, podkreślając doniosłość chwili kończącej ważny etap w życiu. Podczas dwugodzinnej gali moc wzruszeń towarzyszyła wszystkim zgromadzonym: uczniom, nauczycielom i rodzicom. Wśród gości obecny był Zastępca Burmistrza Miasta Iławy - p. Andrzej Lewandowski, który osobiście gratulował naukowych sukcesów wyróżnionym szóstoklasistom. Nie obyło się bez poloneza. Tym narodowym tańcem uczniowie wprowadzili niezwykle uroczystą atmosferę. Słowa podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie popłynęły z ust dzieci w kierunku dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Na koniec spotkania uczniowie kl. VI pod opieką p. Anny Grzelki zaprezentowali swój ostatni program artystyczny, a następnie wręczyli słoneczniki wszystkim pracownikom szkoły. Ta niezwykła chwila z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. O niej zawsze będą przypominać zdjęcia.

lightboxlightboxlightbox

Więcej zdjęć  już wkrótce pokaże:

28.06.2012 (autor - IO)

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW ROK SZKONY 2011/2012

22.06.2012r. odbyła się w dwóch grupach wiekowych uroczysta gala podsumowująca osiągnięcia naukowo - sportowe w roku szkolnym 2011/2012. Oto krótka fotorelacja...

 lightboxlightboxlightbox

Więcej zdjęć  już wkrótce pokaże:

 

28.06.2012 (autor - IO)

26.06.2012 (autor - KO)

OSTATNIA DYSKOTEKA KLAS SZÓSTYCH

Właśnie się zakończyła... Było super. Niech żałują ci, którzy nie dotarli. Uczniowie są zachwyceni a opiekunowie klas i pracownicy szkoły - przemile zaskoczeni. Tak wyśmienitej zabawy już dawno nie było. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Uczniów klas 6 zapraszamy oczywiście do obejrzenia filmików, które będą się pojawiać na znajomym portalu...


 26.06.2012 (autor - IO)

"TYDZIEŃ CZWARTAKA"


W dniach 11.06 - 19.06.2012r. w szkole trwał "Tydzień czwartaka", który został przygotowany z myślą o obecnych trzecioklasistach, by ułatwić im przejście do klasy IV. Cała akcja miała na celu złagodzenie obaw trzecioklasisty. Na jej podsumowanie odbyła się impreza kulturalno-rozrywkowa, podczas której uczniowie klas IV zaprezentowali scenki rodzajowe z życia czwartaków, a następnie wręczyli upominki uczniom klas III.


 26.06.2012 (autor - KA)

"Gardzień, czyli wyprawa po... przygodę".


 Słynny podróżnik Marek Kamiński zachęca do wyprawy nad Amazonkę; bardzo kusząca propozycja, ale to tak daleko od domu i przyjaciół, a wspaniale bawić się można i wypoczywać niedaleko naszego miasta, właśnie w Gardzieniu, dokąd udała się nasza klasa z opiekunami 20.06.2012. Siąpił deszcz, ale czy jesteśmy z cukru? Wiał wiatr, lecz od czego mamy kurtki? Warunkiem uczestnictwa w tej imprezie była nie tylko wpłata pieniędzy, ale również doza humoru, jaką zabraliśmy z Iławy ze sobą.. Wszystko się cudnie kręciło, graliśmy w piłkę, grupa taneczna dawała popisy, jednak po cichu...czekaliśmy na... No jasne, wyprawę po lesie drabiniastym wozem :) . Nie trzeba było nas do niej długo zachęcać; funkcję pilota pełnił Mateusz, ze względu na jego chorą, zabandażowaną rękę, co zupełnie nie przeszkodziło mu w dobrej zabawie. Ruszyliśmy więc szybko, trzymając się uchwytów przy wozie, który, dzięki wspaniałemu kierowcy, mknął jak po szynach. W pewnym momencie pomknęliśmy nad rzekę, gdzie rosło pełno pokrzyw i innych"zaczepnych"roślin i trzeba było roztoczyć tzw. walkę o przetrwanie, ale co to dla nas, nieustraszonych bohaterów? W myśl zasady"im trudniej, tym lepiej", zmagaliśmy się z losem, oj, zmagaliśmy. Wokół było słychać naprawdę radosne okrzyki, ten łyk adrenaliny to sprawił, a Olga i Martyna spróbowały ująć w klatce filmowej zatrzymany na chwilę kadr szczęścia, to, to, co już nigdy nie wróci, bo stało się dla nas czasem przeszłym dokonanym... Tak właśnie witaliśmy deszczowe lato wiedząc, że każda, nawet krótka wyprawa, ma sens i pozostaje na długo w pamięci. Słynny komediopisarz Aleksander Fredro w swoich "Pamiętnikach" wyznaje, że nigdy już potem pieczone ziemniaki nie smakowały mu tak bardzo, jak wtedy, gdy z przyjaciółmi, jako młodzieniec, zasiadał przy wspólnym ognisku i chociaż czasami ożywione dyskusje prowadziły do kłótni, to zgoda następowała szybciej niż się spodziewali, gdyż " przed nami był wtedy cały świat, który wydawał się doskonały, bo nieznany"... 19.06.2012 (autor - RS)

Informujemy, że na stronie Szkolnej Platformy Edukacyjnej  w zakładce lekcje znajduje sie
"WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013 obowiązujący w SSP 4"


 19.06.2012 (autor - IO)

 DNI EKSPERYMENTU

Uczniowie naszej szkoły w dniach 14 - 15.06.2012r. mieli okazję wziąć udział w ciekawych lekacjach przygotowanych przez gdański zespół "Interedu". Przez te dwa dni, pod okiem profesjonalnych animatorów, dzieci eksperymentowały i zdobywały wiedzę na tematy: Ciśnienie - czyli co się stanie z balonem na Księżycu? Człowiek - co się w nim kryje?


19.06.2012 (autor - JSz)

"Moja mała ojczyzna"

W ramach progamu regionalno-przyrodniczego "Moja mała ojczyzna" wybraliśmy się do Urzędu Miasta Iławy. Dzieki uprzejmości radnego, p. Eugenisza Chomika, zapoznalismy sie z pracą Rady Miasta. Później odwiedziliśmy Urząd Stanu Cywilnego i poznaliśmy zakres pracy tego ważnego miejsca dla mieszkańców Iławy.
Bardzo ciekawą historią okazała się historia powrotu do Ratusza stodwuletniego srebrnego łańcucha Burmistrza Iławy.


19.06.2012 (autor - BC)

Dnia 18 maja w Olsztynie odbyły się X Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne Szkół Podstawowych. Jak co roku organizacji podjął się Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pięciu uczniów naszej szkoły brało udział w tym konkursie i aż dwoje zostało laureatami. Aleksandra Jonowska z kl. VI c zajęła I miejsce, a Bartosz Benc też z tej klasy zajął 6 miejsce. Gratulacje!


15.06.2012 (autor - KO)

EURO 2012 - cała szkoła kibicuje naszym

Chętnych, którzy chcą obejrzeć filmik zapraszamy na Szkolną Platformę Edukacyjną - zakładka LEKCJE <<KLIK>>


15.06.2012 (autor - KO)

6B i biwak w Starych Jabłonkach

W dniach 5-6.06.2012r. klasa 6b wybrała się na biwak do Starych Jabłonek. Po godzinie jazdy dotarliśmy do ośrodka "Elemis", w którym mieliśmy spędzić dwa dni niesamowitej przygody. Gdy rozlokowaliśmy się w domkach, zwiedziliśmy cały ośrodek. Można było pograć w siatkówkę, skorzystać z placu zabaw lub zjeść coś w barze obok. Gdy trochę odpoczęliśmy, grupka osób poszła na spacer po lesie oraz zwiedziliśmy Stare Jabłonki. Obejrzeliśmy mecz siatkówki plażowej oraz przemaszerowaliśmy ścieżką dydaktyczną. Wszyscy wspaniale się bawili. Wieczorem zorganizowane zostało ognisko oraz dyskoteka. Następnego dnia każdy przygotowywał sobie śniadanie w domkach. Po posiłku część osób rozpoczęła sprzątanie w domkach a po obiedzie wybraliśmy się nad jezioro Szeląg. Po południu wróciliśmy do Iławy bardzo zadowoleni i zmęczeni. Wielu osobom żal był wracać, bo spędzili dwa dni niesamowitej przygody. Myślę, że każdy będzie miło wspominał ten biwak.

Wszyscy uczniowie serdecznie dziękują: p. Krystianowi Olejnikowi, p. Małgorzacie Dutka, p. Iwonie Piankowskiej oraz p. Agnieszce Marszelewskiej za poświęcony czas, wytrwałość i opiekę nad nami.

Oliwia Nowakowska i Marianna Kapcińska


12.06.2012 (autor - JSzcz)

Dzień Królowej Holandii - dniem rowerowym

26.05.2012r. trzydziestoosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym z okazji obchodów Dni Królowej Holandii. Uczniowie wraz z opiekunami przejechali na własnych rowerach ulicami miasta w pomarańczowych koszulkach, promując jazdę na rowerze jako formę atrakcyjnego spędzania wolego czasu, ekologiczny środek transportu i rodzinną rozrywkę.


12.06.2012 (autor - BTy)

Planeta Energii

21 maja uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z energią. Poznali wykorzystanie jej w różnych urządzeniach oraz mogli doświadczyć zastosowania w rowerze,turbinach wodnych, magnetycznych a także wykorzystanie baterii słoneczych w napędzie kolejki elektrycznej. Film w 3D przybliżył dzieciom problemy Planety Energii oraz zwrócił uwagę na rozsądne  korzystanie z urządzeń, aby nie narażać się na straty lub też awarię.
Każdy uczestnik spotkania został obdarowany upominkami.


04.06.2012 (autor - IO)

FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA


2 czerwca 2012r. odbył się w "czwórce" z okazji Dnia Dziecka festyn rekreacjno - sportowy. W tym roku cała zabawa była pod hasłem podróży po świecie. Uczniowie otrzymali na wstępie " Kartę Małego Podróżnika", z którą odwiedzali poszczególne stanowiska, będące odpowiednikiem danego kontynentu. Dzieci miały zatem okazję uczestniczyć w następujących zabawach: "Safari", "Barwy plemienne", "Kangury", "Śladami dzikich plemion", "Budowle  świata".
Rodzice ze swoimi pociechami przybyli do szkoły w tym dniu bardzo licznie, a o udanej zabawie świadczą zdjęcia...

Aby zobaczyć więcej zdjęć >>> <<KLIK>


04.06.2012 (autor - BLa)

„Szlakiem Piastowskim”

 W dniach 29 i 30 maja uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI udali się wraz z opiekunami p. J. Szarkowską, p. B. Ciesielską, p. B. Kalisz i p. B. Laskowskim, na  wycieczkę „Szlakiem Piastowskim”. Z Iławy wyjechaliśmy wcześnie rano i kierowaliśmy się od razu do Biskupina. W Biskupinie mogliśmy zobaczyć ślady osadnictwa na ziemiach polskich sprzed 2700 lat.

Z Biskupina udaliśmy się do Gniezna do najstarszej jego części, czyli na Wzgórze Lecha. Zobaczyliśmy tam gotycką katedrę, której najcenniejszymi elementami są słynne spiżowe Drzwi Gnieźnieńskie i srebrna trumienka kryjąca relikwie św. Wojciecha.

Po obejrzeniu atrakcji Gniezna, autokar zawiózł nas do miejscowości Ostrów Legnicki. Do miejsca, które nas interesowało musieliśmy popłynąć promem, ponieważ znajduje się ono na wyspie. Mieliśmy okazję zobaczyć pozostałości basenów chrzcielnych, gdzie w 966 roku mógł przyjąć chrzest książę Mieszko I. Z Lednicy udaliśmy się do miejscowości Pobiedziska

.

Tam odwiedziliśmy skansen miniatur. Na jego terenie zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20. Po zakończeniu wizyty w skansenie, bardzo zmęczeni całym dniem zwiedzania udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i nocleg do ośrodka w miejscowości Błażejewko

Drugiego dnia czekały na nas atrakcje Poznania. Wcześnie po śniadaniu udaliśmy się do poznańskiej palmiarni. Palmiarnia Poznańska to największa w kraju i jedna z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb. Mogliśmy przenieść się w podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych.

Z palmiarni przenieśliśmy się do katedry poznańskiej, w której mogliśmy podziwiać krypty grobowe, jako prawdopodobne groby księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego.

Po opuszczeniu katedry udaliśmy się na stary rynek, gdzie na wieży ratuszowej codziennie o godzinie 12 wyłaniają się dwa koziołki, które bodą się rogami. Po obejrzeniu słynnych koziołków poszliśmy dalej zwiedzać stare miasto z jego pięknymi, kolorowymi kamienicami. Dobrze nam się zwiedzało i podziwiało piękne zabytki Poznania, ale czas płynął nieubłaganie i musieliśmy wracać do domów. Do Iławy wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń i miłych wspomnień.
Bartosz Laskowski
 


30.05.2012 (autor - IO)

SPOTKANIE ŚWIETLIC SZKOLNYCH


23.05.2012r. w świetlicy szkolnej odbyło sie spotkanie wychowanków świetlic iławskich szkół podstawowych pod hasłem :"Mamo, Tato - bądźmy razem", które przyświeca tegorocznym Warmińsko - Mazurskim Dni Rodziny.


Uczniowie trzech szkół mieli okazję nie tylko poznać się, ale wykonać również upominek dla swych mam oraz brać udział w zadaniach o różnym charakterze.


28.05.2012 (autor - BT)

Test trzecioklasistów


22 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności i wiadomości jakie gromadzili przez trzyletni okres nauki.Wyzwanie ogromne, jednak jesteśmy dzielni i podołamy przygotowanym zadaniom.


28.05.2012 (autor - IO)

FESTYN REKREACYJNO - SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dnia 02.06.2012r. w godz. od 9.00 do 12.00 SSP 4 w Iławie organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzieci będą mogły w tym dniu bawić się na boisku rekreacyjnym i sportowym szkoły, mając do dyspozycji:
- stanowiska sportowe,
- stanowiska plastyczne,
- stanowiska fotograficzne,
- dmuchaną zjeżdżalnię,
- stanowiska gastronomiczne.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI WRAZ Z RODZICAMI DO UDZIAŁU W FESTYNIE!


23.05.2012 (autor - JL)

Wycieczka

Uczniowie kl Id i Ie wraz z wychowawcami, p. M.Garbino i p. J. Lewandowską, udali się na wycieczkę do Olsztyna w dniu 10.05.2012r. Pierwszym punktem był spektakl teatralny w Teatrze Lalek pt. "Tymoteusz wśród ptaków". Następnie pojechaliśmy do Muzeum Przyrody, w którym dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały eksponaty. Wzięliśmy również udział w lekcji muzealnej, podczas której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ptaki latają oraz ciekawostki o zwierzętach Warmii i Mazur. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy wspólny posiłek w ostródzkim Mc Donaldzie. Dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do domu.


20.05.2012 (autor - DZ)

Dnia 17 maja 2012 roku panie z biblioteki szkolnej przygotowały i przeprowadziły konkurs dla uczniów klas czwartych
„Wiem wszystko, czyli 1 z 10”.

Był to etap szkolny. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w SSP2  w Iławie przystąpią  następujące osoby:

Magdalena Sawicka – klasa IV c
Natalia Chyżyńska – klasa IV b
Wiktoria Metkowska – klasa IV c
Oliwia Olszewska – klasa IV b
Julia Skolimowska – klasa IV a


 13.05.2012 (autor - BTy)

8 maja koncert w szkole muzycznej

Nasi uczniowie uczestniczyli w popisach swoich rówiesników. Dzieci zaprezentowały grę na fortepianie, skrzypcach, fletach, gitarach i akordeonie. Podziwialiśmy ich zapał i rozumieliśmy ogromną tremę.
Miłym akcentem było podziękowanie za współpracę i coroczne koncerty.


07.05.2012 (autor - IO)

"MAGICZNY KAPELUSZ"

26.04.2012r. uczniowie klas I-VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. "Magiczny kapelusz". Spektakl, przygotowany przez Zespół Teatralny Grupę T, był mieszanką edukacji i humoru. Poruszał temat tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów.
Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem śledzili losy słonia, który nie akceptował swojego wyglądu i marzył o meamorfozie...


04.05.2012 (autor - IO)

XI WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

20.04.2012r. w iławskim kinoteatrze "Pasja" odbył się już po raz jedenasty Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej organizowany przez SSP4 w Iławie i ICK. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych występowali w kategoriach: soliści, duety, zespoły. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała Dyrektor SSP 4 - p. Danuta Wacławska. Swą obecnością Festiwal zaszczycili: Burmistrz Miasta Iławy - p. Włodzimierz Ptasznik, Z-ca Burmistrza - p. Andrzej Lewandowski, Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli - p. Renata Kamińska.
Festiwał oceniało jury: p. Stefan Gurzyński, p. Lena Pawłowska i p. Małgorzata Dutka.

Laureaci XI Wojewódzkiego Festiwau Piosenki TUrystycznej:
GRAND PRIX – Aleksandra Lewicka (Marzęcice)
SOLIŚCI kl. I – III:
I miejsce -  Kinga Wardowska (Nowe Miasto)
II miejsce – Maria Lender (Kętrzyn)
III miejsce – Kinga Płotka (Nowe Miasto)
Wyróżnienie: Maja Klimaszewska (Rudzienice)
SOLIŚCI kl. IV – VI:
I miejsce – Sylwia Lewicka (Marzęcice)
II miejsce – Dominika Wilków (Brzydowo)
III miejsce – Oliwia Olęcka (Nowe Miasto)
Wyróżnienie: Katarzyna Wojdala (SSP4 Iława)
SOLIŚCI Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Emilia Zagórska (Gimnazjum nr 2 Iława)
II miejsce – Alicja Wilczopolska (Lubawa)
III miejsce – Natalia Górska (Gimnazjum nr 2 Iława)
ZESPOŁY kl. I-III
I miejsce – „Stokrotki” (Nowe Miasto)
II miejsce – Zespół wokalny z Brzydowa
III miejsce – „Wesołe nutki” (SSP 2 Iława)
Wyróżnienie: „Biedroneczki”
ZESPOŁY kl. IV – VI
I miejsce – „Iskierka" (Brzydowo)
II miejsce – „Fart” (Samborowo)
III miejsce – „Archi-Mini" (Rudzienice)
Wyróżnienie: „Zielone nutki” (SSP 2 Iława)
ZESPOŁY szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – „Astra” (Samborowo)
II miejsce – Zespół z Lubawy
III miejsce – Zespół wokalny z Gimnazjum ( Franciszkowo)
Wyróżnienie: 18KDH (Kisielice)
Duety kl. I- III
Wyróżnienia: Aleksandra Krajewska i Dagmara Iwanowicz  (SSP2 Iława), „Słoneczka” (Nowe Miasto)
Duety kl. IV – VI
Wyróżnienie: „Martolinki”
Duety szkoły ponadpodstawowe
Wyróżnienie: Emilia Zagórska i Natalia Górska (Gimnazjum)


04.05.2012 (autor - BTy)

Finał przygotowań do spotkania z okazji Dnia Ziemi

Od wrzesnia ćwiczyliśmy swoje role, aby inscenizacja była przekonywująca. Jednak ocenią to zaproszeni goście; dyrekcja szkoły, nauczyciele z naszej szkoły i zaprzyjaźnionych przedszkoli, przedszkolaki oraz nasi rówieśnicy z klas 1-3. Przygotowaliśmy dwie sztuki "Eko-Kapturka" oraz "Jasia i Małgosię" w wersji ekologicznej. Trochę muzyki i tańca urozmaici ekologiczne przesłania do zdrowego trybu życia.


04.05.2012 (autor - BTy)

I szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim klas 1-3

W piątek chętni uczniowie zaprezentowali swoje umięjetności recytatorskie w języku angielskim. Panie przygotowujące uczestników p.Emilia Gurska i p. Agnieszka Marszelewska były dumne ze swych podopiecznych. Pani dyrektor Ewa Michlińska podziękowała wszystkim uczestnikom i organizatorom konkursu. Uczestniczy otrzymali dyplomy i upominki.


23.04.2012 (autor - BTy)

23 kwietnia spotkanie z okazji Dnia Ziemi

W poniedziałek gościliśmy trzy zaprzyjaźnione przedszkola z grupami sześciolatków. Wszyscy uczniowie z naszej grupy wiekowej zaszczycili nas swoją obecnością wraz z wychowawcami, którzy otrzymali upomniki w formie przewodników na ścieżki turytyczne naszego Iławskiego Parku Krajobrazowego i Wzgórz Dylewskich.Przedstawienie podobało się, jednak nie mieliśmy siły na bis, gdyż wystawialiśmy bajki trzykrotnie.Jestesmy z siebie zadowoleni, gdyz pamiętaliśmy swoje role a scena wciąż była w ruchu i nikt się nie pomylił. Pożegnaliśmy Eko Kapturka oraz Jasia z Małgosia do święta naszych mam w maju.


 23.04.2012 (autor - BTy)

Próbny egzamin klas trzecich

29 marca wszyscy uczniowie klas trzecich pisali próbny test wiedzy podsumowujący ich umiejętności.Podczas apelu odebrano druki testów i każda klasa w skupieniu rozpoczęła zmagania z zagadnieniami z języka polskiego i matematyki. Wyniki jakie uzyskali są zadowalające. Czeka ich jeszcze jeden trudny, ogólnopolski w maju. 


23.04.2012 (autor - JSza)

ZAjĘCIA KÓŁKA "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Poznajemy swoją rodzinną miejscowośc, jej przyrodę. Poszukujemy zwiastunów wiosny...


23.04.2012 (autor - IO)

Szkolne eliminacje do XI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Turystycznej

W dniu 19.04.2012r. odbyły się szkolne eliminacje do XI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. Dzieci prezentowały się w kategoriach klas I - III i IV - VI. Jury obradowało w składzie: p. Stefan Gurzyński, p. Bożena Tomaszewska, p. Izabela Olszewska i Milena Matwiejczuk.Laureatami zostali:
Kl.I-III
I miejsce - Julita Lewko
II miejsce - Zuzanna Piankowska
III miejsce - Emilia Lewko
Kl.IV - VI
I miejsce - Katarzyna Wojdala
II miejsce - Patrycja Melkowska
III miejsce - Oliwia Olszewska

W trakcie eliminacji uczniowie kl. IV - VI brali również udział w konkursie plastycznym pt. " Polscy Podróżnicy", w którym poszczególne miejsca zajęły:
I miejsce - Karolina Jaworska VIc
II miejsce - Alicja Długosz VId
III miejsce - Natalia Szczygłowska Vd


11.04.2012 (autor - IO)

"Bezpieczne spotkania z żywą muzyką - bez używek"

W ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego "Bezpieczne spotkania z żywą muzyką - bez używek" odbył się w naszej szkole koncert połączony z prezentacją treści profilaktycznych, ćwiczeniami z użyciem okularów alkoholowych oraz dyskusją z dziećmi na temat używek. Koncert poprowadził p. Andrzej Piasecki wraz z zespołem "Na ostatnią chwilę".
Ta oryginalna forma zajęć profilaktycznych została entuzjastycznie przyjęta przez uczniów.


03.04.2012 (autor - IO)

SPRAWDZIAN KLAS VI

03.04.2012r. o godz. 9.00 uczniowie kl. VI przystapili do sprawdzianu podsumowującego cykl sześcioletniego kształcenia w szkole podstawowej.
W SSP4 sprawdzian w ośmiu salach pisało 99 uczniów. Czworo uczniów, którzy są laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych, było zwolnionych z pisania. Nad przebiegiem sprawdzianu czuwały w każdej z sal trzyosobowe zespoły nadzorujące. Teraz pozostało czekać na wyniki, które bedą w połowie czerwca.

Na chwilę przed pisaniem ...


28.03.2012 (autor - KO)

OGŁOSZENIE

Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zapraszamy chętnych uczniów, którzy zostali wyłonieni po testach pisemnych w pierwszym etapie Turnieju, do przygotowania się do następnej części eliminacji szkolnych. Jazda sprawnościowa rowerem odbedzie się wg regulaminu przygotowanego przez organizatorów. Wykaz możliwych przeszkód na torze dostępny jest w Regulaminie Turnieju (PDF str 12-13). Tor sprawnościowy składa się z ustawionych przeszkód wybranych z załączonego w regulaminie wykazu. Pozostałe informacje dostępne są na stronie WORD Olsztyn -> http://word.olsztyn.pl/ (zakładka Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego).

W razie niejasności zapraszamy uczniów na konsultacje do szkolnego koordynatora Turnieju - mgr Krystiana Olejnika.Dnia 20 marca 2012 r. odbyły się eliminacje szkolne do Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Grupa, w której skład wchodzili: Karolina Jaworska, Faustyna Kowalkowska, Michał Nowicki oraz rezerwowa Klaudia Podstawka została przygotowana przez mgr Krystiana Olejnika.

Dnia 14 kwietnia 2012 r. w Samorządowym Gimnazjum nr 1 w Iławie odbyły się eliminacje powiatowe. Zaczęliśmy od sprawdzianu, potem była jazda w miasteczku ruchu drogowego, następnie tor sprawnościowy, a na koniec pierwsza pomoc przedlekarska. Po zakończeniu wszyscy czekaliśmy na wyniki i bardzo się ucieszyliśmy, gdy padły słowa: Trzecie miejsce zajmuje Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie. Dostaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz inne pamiątki. Szczęśliwi wróciliśmy do szkoły i zanieśliśmy dyplom oraz puchar do pani dyrektor. Mamy nadzieję, że pan Olejnik oraz Dyrekcja są z nas dumni, a my cieszymy się, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę.

Klaudia Podstawka 6b

INFORMACJA W PRASIE

WYNIKI TURNIEJU


27.03.2012 (autor - IG)

ETAP DEKANALNY DIECEZJALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


27 marca 2012 r. w naszej szkole odbyły się dekanalne eliminacje do Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Maryja Matką Kościoła".

Uczestnikami byli uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Oprócz naszych uczniów wiersze o Matce Bożej recytowali uczniowie z SSP nr 2 i SSP nr 3 w Iławie oraz ze Szkoły Podstawowej w Rudzienicach, w Ząbrowie oraz w Piotrkowie. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W klasach I - III Igor Tasarz (IIb) zajął pierwsze miejsce, a Angelika Goździewska (IIb) drugie. W klasach IV-VI Faustynka Kowalkowska (VIb) zajęła III miejsce. Igor Tasarz będzie reprezentował naszą szkołę i nasz dekanat Iława-Zachód w finale konkursu w Elblągu, który odbędzie się 17 kwietnia 2012 r.


27.03.2012 (autor - IG)

SZKOLNY I DEKANALNY ETAP DIECEZJALNEGO KONKURSU RELIGIJNEGO "MARYJA MATKĄ KOŚCIOŁA"


14 marca zostały ogłoszone wyniki eliminacji szkolnych do Diecezjalnego Konkursu Rysunkowego, w których wzięło udział 41 uczniów klas I - III. W rysunkach dzieci dominował wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej ze względu na nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii i diecezji. Trzy najpiękniejsze prace, zakwalifikowane do etapu dekanalnego, wykonały:

1. Ola Pielenc (IId),
2. Dominika Stachewicz (Id),
3. Karolinka Jastrzębska (IIc).
Na etapie dekanalnym najbardziej spodobała się praca Dominiki Stachewicz. Jej rysunek weźmie udział w finale konkursu w Elblągu. Trzymamy kciuki za Dominikę!

Rysunki Oli i Karolinki na etapie dekanalnym otrzymały wyróżnienie.


26.03.2012 (autor - IG)

SZKOLNE ELIMINACJE DO DIECEZJALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO 

"MARYJA MATKĄ KOŚCIOŁA"W dniu 26 marca 2012 r.  odbyły się eliminacje szkolne do Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Maryja Matką Kościoła”.  W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I – III oraz 10 uczniów z klas IV – VI. Komisja, w składzie: pani dyr. Ewa Michlińska, pani Daria Zielińska, pani Iwona Grubalska oraz pani Beata Jastrzębska, najwyżej oceniła recytację następujących uczniów, którzy tym samym zakwalifikowali się do etapu dekanalnego:
1.    Igor Tasarz – II b,
2.    Julita Lewko – II a,
3.    Angelika Goździewska – II b.
Z klas IV-VI do etapu dekanalnego zakwalifikowała się Faustyna Kowalkowska  z kl. VI d.


26.03.2012 (autor - IO)

LAUREATÓW CZAS!

Czworo uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie zostało laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi powyższy tytuł uprawnia do zwolnienia ucznia ze sprawdzianu klas VI i uzyskania przez niego najwyższego wyniku sprawdzianu.

Tegoroczni zwycięzcy konkursów to: Bartłomiej Olejnik z VI d - laureat konkursu historycznego, Aleksandra Karwat z VI d i Aleksandra Jonowska z VI c - laureatki konkursu przyrodniczego, Bartosz Benc z VIc - laureat konkursu matematycznego.

Sukces tej grupki szóstoklasistów, będący zarówno wynikiem ich ciężkiej pracy, jak i ich opiekunów, jest doskonałym bodźcem motywującym zawsze całą społeczność szkolną (uczniów, nauczycieli, rodziców) do zaangażownaej pracy!


23.03.2012 (autor - BTo, IO, KO)

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

21 marca 2012 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I -III. Wzięli w nim udział laureaci konkursów klasowych. Jury, złożone z nauczycieli klas młodszych oraz dyrekcji oceniało kolejno uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. W grupie pierwszoklasistów pierwsze miejsce zajął Filip Słowik z klasy 1a, drugie- Miłosz Rydecki z klasy 1b, trzecie - Julia Bagłaj z klasy 1d. W klasach drugich pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Pielenc z klasy 2d, drugie - Cezaremu Barbarskiemu z klasy 2d i Igorowi Tasarz z klasy 2b, trzecie miejsce - Wiktorowi Mówińskiemu z klasy 2a. Wśród trzecioklasistów najlepiej oceniono recytację Jakuba Parowicza z klasy 3c, drugie miejsce zajęła Wiktoria Borszewska z klasy 3d, trzecie - Adrianna Wnuk z klasy 3d.


Klasy IV - VI spędziły pierwszy dzień wiosny na zorganizowanych zabawach, które dla klas V odbyły się w szkole, klasy IV bawiły się w iławskim kinoteatrze „Pasja”, a klasy VI w „Polance”. Wychowankowie starszej grupy wiekowej wraz z wychowawcami próbowali swych sił w konkurencjach  sportowych, plastycznych, polonistycznych  i matematycznych. Kolory, uśmiech, muzyka i pozytywna energia towarzyszyły wszystkim w tym dniu.


22.03.2012 (autor - BTy)

Kangur

15 marca uczniowie zmagali się z zadaniami w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Gratulujemy wiedzy naszym uczniom.


19.03.2012 (autor - AJ)

 Klasy I – III

Konkurs Recytatorski – sala gimnastyczna

I       8:00

II      9:00

III    10:00

Klasy IV – VI

IV     9:30 – 11:30 – Kinoteatr „Pasja”

V    11:30 – 13:30 – sala gimnastyczna

VI    9:30 – 11:30 – SDK Polanka


Obiad wydawany będzie
w godzinach 11:00 – 13:00


18.03.2012 (autor - IO)

DZIEŃ OTWARTY W "CZWÓRCE"


15.03.2012r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie został zorganizowany dzień otwarty dla przedszkolaków. Rodzice z dziećmi sześcio i siedmioletnimi mogli w tym dniu zwiedzić szkołę, zobaczyć poszczególne gabinety i sale lekcyjne, "podejrzeć" zajęcia klas: Ib - wych.  p. Lucyna Mędrzycka, Id - wych. p. Mariola Garbino, Ie - wych. p. Justyna Lewandowska, IIIc - wych. p. Edyta Witkowska.

Każdy z przyszłych pierwszoklasistów otrzymał specjalne wydanie szkolnej gazetki,w której znalazł dla siebie zagadki i rebusy, natomiast rodzice otrzymali biuletyny informacyjne o szkole. 


12.03.2012 (autor - DZ)

Iława, dnia 9 marca 2012 r. 

Protokół

Dnia 9 marca 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie „Szkolnego Konkursu Na Sztandar Szkoły”.

Komisja w składzie:

 1. mgr Danuta Wacławska - dyrektor
 2. mgr Anna Szołucha - zastępca dyrektora
 3. mgr Ewa Michlińska - zastępca dyrektora
 4. mgr Małgorzata Dutka - nauczyciel świetlicy
 5. mgr Daria Zielińska - nauczyciel biblioteki

 wyróżniła prace następujących uczniów:

1.    Wiktoria Lewandowska - klasa II b

2.    Jakub Brzozowski - klasa II c

3.    Dominika Syguła - klasa IV c

4.    Julia Michalak - klasa V a 

5.    Maciej Piotrowski - klasa IV b

6.    Oliwia Cap - klasa IV c


08.03.2012 (autor - IO)

KONKURS

W związku z przygotowaniami do nadania imienia szkole Polskich Podróżników ogłasza się konkurs na napisanie tekstu hymnu szkolnego.
Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV - VI. Prace należy składać w świetlicy szkolnej ( s.22) do 26 marca 2012r.


UWAGA :
1. Tekst musi być zbudowany ze zwrotek i refrenu.
2. Słowa hymnu muszą być adekwatne do nadawanego imienia szkole - Polskich Podróżników.
Melodia hymnu do pobrania tutaj.


08.03.2012 (autor - KO)

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom"

2 marca w Gimnazjum nr 1 w Iławie odbyły się miejsko - gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych: Anna Boniecka, Klaudia Matyskiewicz z 6d oraz Kacper Prusakowski z 6c.

W kategorii szkół podstawowych - Kacper Prusakowski zajął pierwsze miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Turnieju. Uczniowie do konkursu byli przygotowywani pod kierunkiem mgr Krystiana Olejnika.

Przykładowe strony z materiałami do OTWP:

- OTWP - program multimedialny

- OTWP - materiały szkoleniowe

- OTWP - przykładowe 555 pytań

Zapraszamy chętnych uczniów do uczestnictwa w przyszłych edycjach Turnieju.


08.03.2012 (autor - IO)

MUZYCZNIE W "CZWÓRCE"

06.03.2012r. uczniowie SSP 4 w Iławie mieli okazję wysłuchać koncertu duetu, który reprezentował Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz".
Na sali gimnastycznej w tym dniu rozbrzmiewały dźwięki znanych i lubianych melodii z filmów, bajek, a także utworów muzycznych z różnych części świata. Dzieci w trakcie koncertu brały też udział w muzycznym quizie.


08.03.2012 (autor - JSza)

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKOPLANETA

W dniu 6 marca w naszej szkole odbył się Ogólnoposki Konkurs Ekologiczny Ekoplaneta.
w konkursie uczestniczyło szesnaścioro uczniów z klas IV-VI.
Konkurs należy do grupy konkursów płatnych.

Janina Szarkowska
Maria Nowak


08.03.2012 (autor - JSza)

Wyniki konkursu "OLIMPUS" - sesja zimowa.

W konkursie uczestniczyło dziewiętnaścioro uczniów z klas IV - VI.
Laureatem konkursu została Wiktoria Kuczmarska z klasy Vc. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznanania.

Janina Szarkowska


28.02.2012 (autor - IP)

Zabawy na śniegu - ku przestrodze dla przedszkolaków

 Klasa II a 23 lutego 2012 roku zaprosiła do SSP nr 4 w Iławie przedszkolaków z Przedszkola nr 6 i Przedszkola nr 2. Uczniowie zaprezentowali młodej widowni bardzo ciekawy i pouczający program przedstawiający uroki zabaw zimowych. Ważnym elementem dydaktycznym było uświadomienie dzieci o niebezpieczeństwach jakie mogą się pojawić podczas nierozważnych zabaw. Wierząc, że przedszkolaki wzięły sobie do serca przestrogi starszych kolegów życzymy im wspaniałych przeżyć podczas zabaw na śniegu. Całość opracowała i przygotowała wychowawczyni klasy II a Iwona Piankowska. 


28.02.2012 (autor - IP)

Dzień Babci i Dziadka

21 lutego 2012 r. uczniowie klasy II a zaprosili swoje babcie i dziadków na miłą uroczystość z okazji ich święta. Wnuki zaprezentowały program artystyczny, na który składały się piosenki, wiersze, inscenizacja i tańce. Goście byli zachwyceni występami, po których w wyśmienitych humorach wspólnie konsumowali przepyszne słodkości przygotowane przez mamy uczniów. Program przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy II a Iwona Piankowska.


26.02.2012 (autor - EW)

AKCJA

"WARTO BYĆ DOBRYM"

Rada Rodziców, w porozumieniu z dyrekcją naszej szkoły, podpisała umowę o przystąpieniu do akcji „Warto być dobrym”. 

Kilka faktów o akcji:

 1. 1.   Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.
 1. Kampania ta realizowana jest w szkole, bo to miejsce największej aktywności młodzieży, oraz przestrzeń gdzie dokonuje się wymiana poglądów o świecie rzeczywistym. To nie tylko miejsce zdobywania wiedzy lecz środowisko gdzie kształtują się postawy młodych ludzi.

Akcja to konkurs:

 • Nagrodę główną – rower marki KROSS - w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.
 • Finaliści z poszczególnych klas (po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które przystępując do akcji na początku semestru zobowiążą się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują:
 1. Ja i bliźni (pomoc drugiemu człowiekowi);
 2. Ja i społeczność (zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną);
 3. Ja i świat (działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska).
 • Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w OKI Klubie, który został powołany, by promować i identyfikować młodzież, mogącą być przykładem dla innych.

Cele akcji:

 • Wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych.
 • Pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji.
 • Docenienie odpowiedzialnego i pomocnego zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata.

Więcej informacji o przebiegu akcji  na stronie:

http://www.wartobycdobrym.pl/informacje-dla-szkol/

Każda firma, instytucja czy osoba prywatna może wesprzeć akcję. Informacje na stronie:

http://www.wartobycdobrym.pl/informacje-dla-sponsorow/


26.02.2012 (autor - JL)

Dzień Babci i Dziadka

W Dniu 16.02.2012r. klasa I e przygotowała uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla przybyłych gości. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy mogli skosztować pyszności przygotowane na stołach przez rodziców uczniów. Podczas wspólnej zabawy pierwszoklasiści wręczyli swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane medale. Wychowawca wraz z uczniami dziękują za tak liczne przybycie.


 23.02.2012 (autor - AJ)


12.02.2012 (autor - KO)

KLASOWY KULIG - 6b

Dnia 18.01.2012r. wraz z nauczycielami: p. Krystianem Olejnikiem, p. Małgorzatą Pasternak oraz p. Sebastianem Rynkowskim wyjechaliśmy na kulig do Gardzienia. Po dotarciu na miejsce, od razu wsiedliśmy na przygotowane sanki. W połowie drogi nasz wychowawca zorganizował konkurs na najładniejszego bałwana. Jury nie ogłosiło wyników, ponieważ rozpoczęła się "bitwa na śnieżki". Gdy skończyliśmy jazdę na sankach, rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek. Zapewniam, że każdy wrócił do domu cały i zdrowy :-)

Jeżeli chciałbyś obejrzeć filmik z kuligu znajdziesz go klikając w zdjęcie.

Marianna Kapcińska klasa 6b


12.02.2012 (autor - BL)

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W środę (08.02.2012r.) iławską "Czwórkę" odwiedzili nietypowi goście. Byli to członkowie Braci Rycerskiej "Kerin". Zaproszeni goście poprowadzili "żywą lekcję historii" dla trzech grup wiekowych.
Klasy IV zapoznały się ze zwyczajami średniowiecznych rycerzy. Uczniowie mieli okazję przymierzyć zbroję rycerską i zobaczyć, ile naprawdę waży miecz.
Klasom V zostało przedstawione życie w starożytnych Atenach i Sparcie oraz kunszt armii w tamtych czasach.
Klasy VI poznały obyczaje polskiej szlachty oraz oręż husarii.
Dzięki takim lekcjom odległa przeszłośc historyczna nabiera barw i staje się namacalna.


09.02.2012 (autor - JSzcz)

Kulig na rozpoczęcie zimy

Długo czekaliśmy na śnieg i gdy tylko sypnęło, a sypnęło solidnie, uczniowie klasy 5d pojechali na kulig do Gardzienia. Sanki mknęły po lesie, a dziewczynki piszczały na zakrętach. Po godzinnej sannie przyjemnie było rozgrzać się przy ognisku, zjeść pieczoną kiełbaskę z bułką popijając gorącą herbatą. Potem było przeciąganie liny i oczywiście wojna na śnieżki. Mrozu dużego nie było, więc wszyscy długo bawili się na świeżym powietrzu, a humory dopisywały.


08.02.2012 (autor - DZ)

DYREKCJA OGŁASZA KONKURS

W związku z nadaniem imienia szkole Polskich Podróżników – dyrekcja ogłasza konkurs na projekt sztandaru szkoły. Do udziału w konkursie zapraszamy społeczność szkolną (uczniów, rodziców, pracowników szkoły, przyjaciół szkoły). Technika prac dowolna, format A4. Prace prosimy składać do 29 lutego 2012 w bibliotece szkolnej.

Sztandary szkolne

Sztandary szkolne powinny składać się z prostokątnego płatu tkaniny obszytego złotą frędzlą. Prawa strona jest w barwach narodowych, może być na niej umieszczone godło państwowe. Na lewej stronie płata sztandaru znajdują się barwy szkoły, na tle których znajduje się napis z nazwą i imieniem szkoły. Może się tu również znaleźć logo szkoły oraz wizerunek patrona, dewiza lub herb miasta.


27.01.2012 (autor - IO)

BEZPIECZNE FERIE

Pani Iwona Piankowska z kl. IIa przygotowała apel dla kl. I-III poświęcony bezpiecznym zabawom w czasie ferii. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, w których przypomniały zgromadzonej publiczności o rozsądnym zachowaniu w czasie zimowych szaleństw ze śniegiem i na śniegu. Apel był też okazją do spotkania się z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Iławie, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa.


22.01.2012 (autor - IO)

Uczniowie „czwórki” przeciwdziałają przemocy!


16 stycznia 2012r. uczniowie iławskiej „czwórki” brali udział w  niecodziennych zajęciach pod hasłem: „BEZPIECZNYM BYĆ – PRZEMOCY STOP”.

W tym dniu w szkole nie odbyły się tradycyjne lekcje. Uczniowie w zespołach klasowych zastanawiali się nad skalą problemów, jakimi są agresja i przemoc. W efekcie każda z klas opracowała „Kodeks Postępowania", w którym zawarła sposoby i formy przeciwdziałania przemocy.

Ponadto na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty z hasłami wymierzonymi przeciwko agresji, nawołujące do poszanowania drugiego człowieka. Ważnym punktem nietypowego dnia w szkole było obejrzenie przez dzieci przedstawienia pt. „Przemocy stop", które szkolna grupa teatralna przygotowała pod kierunkiem p. Anny Grzelki. Akcja zakończyła się spotkaniem z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Iławie, którzy przypomnieli o konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć w przypadku użycia przemocy wobec drugiej osoby.


16.01.2012 (autor - IO)

BAL KARNAWAŁOWY

14.01.2012r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie odbył się bal karnawałowy dla wszystkich klas. W tym dniu szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w niezwykły parkiet do tańca, na którym uczniowie w barwnych i pomysłowych strojach przy dżwiękach ulubionych przebojów bawili się radośnie.


12.01.2012 (autor - JSza)

"Multitest"  -  przyroda konkurs ogólnopolski  - wyniki:

W konkursie "Multitest"  Uczniowie SSP nr 4 odnieśli sukcesy :
Dominika Kuchta - uczennica klasy IVd zostala laureatką.

Wyróżnienia zdobyli:
Olga Sobiesiak - uczennica klasy Vd
Marianna Kapcińska - uczennica klasy VIb
Jakub Witkowski - uczeń klasy VIb
Jakub Zentarski - uczeń klasy VIb
Dominika Lewko - uczennica klasy IVd

Janina Szarkowska


09.01.2012 (autor - IO)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "BO W NICH MOJA SIŁA"

Został rozstrzygnięty II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Bo w nich moja siła" pod hasłem "Rodzina najważniejsza! Postaw na rodzinę", którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 16 grudnia 2011r. w "Polance". Z naszej szkoły aż jedenaście osób zostało nagrodzonych! Są to:
1. Marta Falkowska IIIb
2. Paweł Bakiżyński IId
3. Natalia Dubicka IIIc
4. Zuzia Kozłowska IIc
5. Katarzyna Migut IIc
6. Katarzyna Tworzowska IIIb
7. Zuzia Sikorska IIIc
8. Zuzia Biedrzycka IVb
9. Natalia Urbańska IVb
10. Zuzia Lewandowska IVd
11. Aleksandra Szczepańska IVd


09.01.2012 (autor - IGr)

JASEŁKA NA WESOŁO


Jak co roku, w ostatnim dniu zajęć przed świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia -  dzieci z naszej szkoły wystawiły jasełka. Tym razem inscenizację przygotowali uczniowie klas II pod kierunkiem pani katechetki Iwony Grubalskiej. O oprawę muzyczną zadbała pani Maria Nawrott, która kierowała zespołem wokalno-instrumentalnym.


Tegoroczna inscenizacja nieco odbiegała od klasycznych jasełek, gdyż ukazywała ewangeliczne wydarzenia z przymrużeniem oka. Aniołki wcale nie były takie święte, diabeł i Herod bardziej śmieszyli, niż straszyli, a pastuszkowie i mędrcy nie składali tradycyjnych darów, ale dziecięce przyrzeczenia poprawy. W poszczególnych postaciach uczniowie mogli odnaleźć swoje przywary i dziecięce słabości.


Piękna tradycja wystawiania jasełek zagościła na dobre w naszej szkole. W ten sposób uczniowie przypominają sobie, dlaczego obchodzimy  Boże Narodzenie, a jednocześnie zostają wprowadzeni w  niezwykłą i ciepłą atmosferę , jaka towarzyszy tym świętom.


06.12.2011 (autor - EW)

"Śniadanie daje moc!!!"

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania dlatego wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc!!!"
Uczniowie Id wraz z wychowawcą, p. Mariolą Garbino, i przy współudziale rodziców przygotowali śniadanie w swojej klasie. Na stole pojawiły się różnorodne warzywa i owoce oraz własne kanapki. Konsumpcję poprzedziło zbiorowe mycie rączek i pogadanka na temat zdrowego odżywiania, w której nie obyło się bez przypomnienia roli śniadania jako głównego zastrzyku energii na cały dzień.

Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą, p. Edytą Witkowską, przygotowali i zjedli wspólne śniadanie. Na pięknie przygotowanym stole były kolorowe kanapki. Nie zabrakło też owoców oraz słodyczy. Pogadankę na temat zdrowego odżywiania przeprowadziła szkolna pielęgniarka, p. Maria Mąka.

klasy Id i IIIc zapraszają do obejżenia reportaży z przeprowadzonych akcji.

www.sniadaniedajemoc.pl  <<KLIK>>

Ps. Na powyższej stronie proszę wybrać miasto: Iława. 


06.12.2011 (autor - JSzc)

ZAJĘCIA  WARSZTATOWE  W  OŚRODKU PSYCHOEDUKACJI

Klasa Vd w dniach: 24.11 i 01.12.2011 brała udział w zajęciach warsztatowych pt. " Agrsja w nas i wokół nas" oraz  "Stop cyberprzemocy". Zajęcia prowadzone są przez Ośrodek Psychoedukacji na ul. Chełmińskiej 1 w Iławie. Uczniowie w czasie zajęć z Panią Katarzyną Kruszewską i Panem Jakubem Chejna mieli okazję rozważać problem przemocy i cyberprzemocy.
Mogli rozmawiać o zdarzeniach w których uczestniczyli lub byli świadkami. Uczyli się zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia i uświadamiali sobie jaką odpowiedzialność niosą za sobą słowa i czyny agresywne, jakie są ich konsekwencje prawne i moralne.
Oprócz pracy dzieci miały okazję spędzić czas na zabawie w klubie młodzieżowym i na świetlicy.
Prowadzący przedstawili ofertę zajęć jaką proponuje ośrodek dzieciom i młodzieży w roku szkolnym i w czasie wolnym od zajęć w szkole. Były to bardzo ciekawe i wartościowe zajęcia.
Zachęcam do uczestniczenia w oferowanych przez Ośrodek Psychoedukacji zajęciach, ponieważ jest to miejsce gdzie w sposób profesjonalny i życzliwy podchodzi się do spraw trudnych.

J. Szczekało


06.12.2011 (autor - JSzc)

NOC  ANDRZEJKOWA  W  SZKOLE

W nocy z 25 na 26 listopada 2011r. odbyła się Noc Andrzejkowa klas: Va i Vd. Organizatorkami były wychowawczynie: Janina Szarkowska i Joanna Szczekało. Pomagali rodzice uczniów: Pani Barbara Bedra, Pani Katarzyna Kowalska i Pan Robert Kowalewski. Noc minęła na zabawach sportowych, wróżbach andrzejkowych, zabawach przy muzyce i śpiewie. Wspólny poczęstunek urozmaicały rozmowy towarzyskie i zabawy integracyjne. Największą atrakcją był marsz po szkole o północy w calkowitych ciemnościach. Wymagał on od uczestniów odwagi, gdyż szkoła nocą straszyła swymi odgłosami... Po takich atrakcjach wszyscy ułożyli się na spoczynek.
Tej nocy wszyscy bawili się wyśmienicie i mieli okazję poznać szkołę z zupełnie innej strony niż ta, którą znaja na co dzień.
Mamy nadzieję, że Noc Andrzejkowa pozostanie na długie lata w pamięci uczestników.

J. Szczekało i J. Szarkowska


04.12.2011 (autor - BC)

Dnia 16 listopada 2011 roku odbył się Konkurs Matematyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas szóstych. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i zadania otwarte. Najlepszy wynik otrzymał uczeń klasy 6c Bartosz Benc, natomiast Aleksandra Jonowska z klasy 6c i Paulina Grzywacz z klasy 6a zajęły kolejne miejsca. Prace tych uczniów zostały wysłane do Organizatora konkursu. Uczniowie Ci mająszanse zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.

Beata Ciesielska


29.11.2011 (autor - IP)

25 listopada 2011 r. klasa II b przygotowała apel o jesieni, który składał się z wierszy, fragmentów prozy, piosenek, inscenizacji związanych z tą piękną porą roku.Uczniowie pokazali, że jesień może być kolorowa. Ciekawostki z życia roślin i zwierząt wzbogaciły wiedzę uczniów na widowni, którzy w wielkim skupieniu wysłuchali interesujących wiadomości. Piosenkę "Rudy rydz" klasa II b bisowała kilkakrotnie, a na zakończenie uczniowie śpiewali ją razem z widownią. Z wielkim aplauzem spotkała się propozycja spędzenia czasu podczas jesiennych wieczorów w postaci tańca kowbojskiego "Swing w uliczce". Program opracowała i przygotowała wychowawczyni klasy II b Katarzyna Romanowska.  

 


29.11.2011 (autor - KO)

24 listopada 2011 roku kl. 6b wybrała się z wychowawcą na Komendę Policji w Iławie. Spotkanie odbyło się w świetlicy policyjnej. Miało ono na celu uświadomienie młodzieży o współczesnych zagrożeniach (rozbój, kradzież, narkotyki, alkohol) i odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenia i przestępstwa. Klasa obejrzała film, w którym trójka nastolatków popadła w konflikt z prawem. Uczniowie mogli przeanalizować dalsze losy bohaterów oraz wyciągnąć wnioski - ku przestrodze. Spotkanie odbyło się pod przewodnictwem asp. sztab. mgr Sławomira Nojmana.

Opracowała:
Marianna Kapcińska


25.11.2011 (autor - IG)

 KONKURS RÓŻAŃCOWY DLA KLAS I

 W piątek, 25 listopada, w czasie apelu dla klas I-III, pani katechetka Iwona Grubalska podsumowała konkurs dla klas I na najpiękniejszy różaniec.

Zdobywcom I, II i III miejsca  wręczyła dyplomy i nagrody książkowe. Najpiękniejsze różańce były wcześniej prezentowane na korytarzu szkolnym, gdzie mogli je podziwiać wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice. Pierwszoklasiści bardzo licznie wzięli udział w konkursie.
Serdeczne podziękowania pani katechetka składa rodzicom, którzy pomogli swoim dzieciom wykonać różańce.

 
Laureaci konkursu:

Miejsce I
Miłosz Kuczmarski - I a
Patrycja Wilemska - I b
Oliwia Pieper - I c
Maciej Górski - I d
Adrian Szantyr - I e

Miejsce II
Ola Trzmielewska - I a
Zuzia Szewczyk - I a
Klaudia Lotarska - I b
Piotr Wrzosek - I b

Miejsce III
Marcel Kaliński - I a
Oliwier Taranowski - I c
Igor Rasztęborski - I e
Marysia Tasarz - I e


25.11.2011 (autor - JSza)

Wyniki konkursu "Multitest"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w platnym konkursie przyrodniczym"Multitest".
Laureatką konkursu została Dominika Kuchta - uczennica klasy IVd.
Wyróżnienia zdobyli nastepujacy uczniowie:
Dominika Lewko - uczennica klasy IVd
Olga Sobiesiak - uczennica klasy Vc
Marianna Kapcińska - uczennica klasy VIb
Jakub Zentarski - uczeń klasy VIb
Jakub Witkowski - uczeń klasy VIb.

Składam serdeczne gratulacje - Janina Szarkowska - nauczycielka przyrody


25.11.2011 (autor - JSza)

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"

W dniu 25 listopada w naszej szklole odbył się kolejny konkurs, w którym nasi uczniowie mogli sprawdzić swoja wiedzę geograficzno-przyrodniczą zdobywaną na lekcjach przyrody. Konkurs należy do grupy konkursów płatnych. W konkursie uczestniczylo 26 uczniów, z klas V i  VI. Wyniki konkursu będą w marcu.

Szkolny organizator konkursu  inż. Maria Nowak  i mgr Janina Szarkowska


24.11.2011 (autor - "RR" EW)

RADA RODZICÓW ORGANIZUJE

PO RAZ DRUGI AKCJA – EKOSZKOŁA w SSP 4 w Iławie

1.    Akcja trwa do 20 stycznia 2012r.
2.    Uczniowie przynoszą telefony(w dowolnym stanie i wieku) wraz z wypełnioną  przez rodziców deklaracją przekazania (deklaracje do odbioru u wychowawców)
3.    Akcja to konkurs. Każde dziecko, które przyniesie telefon otrzyma niespodziankę.Dla klas szczególnie zaangażowanych przewidziane są nagrody.


24.11.2011 (autor - KO)

23 listopada 2011 r. od godz. 17.00 do 19.00 w sali 06 odbyły się Andrzejki klasy 6b. Uczniowie, mogli poznać imiona swoich wybranków, przyszły zawód lub najbliższe zdarzenie, które ich spotka. Wiele osób tańczyło w rytm granej muzyki.
Wszyscy fantastycznie się bawili i szczęśliwie wrócili do domu.

Opracowała:
Marianna Kapcińska kl. 6b

Specjalne podziękowania od klasy dla Pani Marii Nawrot - za udostępnienie sali oraz Pań, które pomogły nam w sprzątaniu ;)


23.11.2011 (autor - ASzo)

Dnia 15 listopada odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje do konkursu wiedzy historycznej zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty.

Na laureatów czeka nagroda główna - zwolnienie ze Sprawdzianu Klas Szóstych. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się trzech uczestników:
Julia Dziczek – kl. VId,

Bartłomiej Olejnik - kl. VId,

Marianna Kapcińska - kl. VIb.


22.11.2011 (autor - IO)

Kolędowanie czas zacząć...

W dniach 21 i 22 listopada 2011 r. odbyły się szkolne eliminacje do regionalnego etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W „przesłuchaniach” wzięło udział 11 solistów i 3 duety. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki, które zaśpiewali a’capella. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Maria Nawrott – nauczycielka sztuki i Bożena Tomaszewska – logopeda szkolny.

Do etapu regionalnego, który odbędzie się 10 grudnia 2011 r. w Olsztynie, zakwalifikowały się solistki: Anna Pijanowska, Magda Maternicka i Patrycja Melkowska oraz duety: Oliwia Otta z Patrycją Junkier i Oliwia Olszewska z Kasią Wojdalą. Dziewczęta pojadą do Olsztyna z panią Marią Nawrott oraz z kolegami i koleżankami ze szkolnego zespołu wokalno- instrumentalnego.


22.11.2011 (autor - EW)

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY „Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

Dnia 20 pażdziernika 2011r.130 uczniowiÓw SSP4 przystąpiło do napisania testu I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”. Wielu z nich, bo 76 zakwalifikowało się do II etapu konkursu, który odbędzie się 10 stycznia 2012r.

Przygotuj się do II etapu!!!

Teksty do 2. etapu będą ułożone na  podstawie materiałów z 1. etapu(www.poprawnapolszczyzna.pl) oraz poniższych poradników:
KATEGORIE: 2., 3.(klasy 2,3,4)
    * Kasdepke G., Co to znaczy... czyli 101  zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń,  Wydawnictwo Literatura, Łódź 2005
    * Kasdepke G., Powrót Bartusia czyli co to  znaczy po raz drugi, Wydawnictwo Literatura, Łódź 2005

 KATEGORIA: 4.(klasy 5,6)
    * Pawelec R., Język polski. Poradnik  skutecznej komunikacji w mowie i piśmie, Wydawnictwo Langenscheidt
    * Pawelec R., Zdunkiewicz-Jedynak D., Język  polski. Poradnik korespondencji użytkowej, Wydawnictwo Langenscheidt

LISTA UCZESTNIKÓW II ETAPU VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

KL.IIa

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Ambroziak Maja 

26- poziom bardzo wysoki   

Araszkiewicz Kacper   

26- poziom bardzo wysoki  

Becmerowicz Julia   

22- poziom wysoki                

Dembińska Aleksandra

22- poziom wysoki        

Dembiński Jakub 

22- poziom wysoki     

Tomaszewski Filip

24- poziom wysoki     

Urbańska Patrycja 

22- poziom wysoki         

KL.IIb

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Tasarz Igor   

22- poziom wysoki        

Goździewska Angelika

22- poziom wysoki      

Chodorowska Hanna 

24- poziom wysoki 

Piankowska Zuzanna

22- poziom wysoki    

KL.IIc

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Lewko Emila

28- poziom najwyższy   

Jastrzębska Karolina

22- poziom wysoki        

Kozłowska Zuzanna

22- poziom wysoki      

KL.IId

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Śliwińska Anna

22- poziom wysoki  

Przybyszewski Aleksander

22- poziom wysoki 

Bakirzyński Paweł

24- poziom wysoki 

Juńczyk Kacper

22- poziom wysoki  

Rafińska Nikola

30- poziom najwyższy    

Żurawski Michał

22- poziom wysoki  

Szalkowski Jakub

22- poziom wysoki  

Grzywna Klaudia

22- poziom wysoki  

Pielenc Aleksandra

22- poziom wysoki 

Radzanowska Sara

22- poziom wysoki  

KL.IIIa

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Fuks Aleksander

22- poziom wysoki  

Sagan Oliwia

22- poziom wysoki  

Wiatr Radosław

28- poziom najwyższy     

Grosz Kacper

24- poziom wysoki 

Trzaska Zuzanna

22- poziom wysoki 

Szauer Wiktoria

22- poziom wysoki  

Świąder Adrian

22- poziom wysoki 

KL.IIIb

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Mieczławska Katarzyna  

26- poziom bardzo wysoki

Stępień Wiktoria  

22- poziom wysoki      

Iwańska Natalia   

22- poziom wysoki      

KL.IIIc

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Gralewska Monika

22- poziom wysoki 

Zakrzewski Wiktor

28- poziom najwyższy 

Szwarc Wojciech

26- poziom bardzo wysoki   

Parowicz Jakub

28- poziom najwyższy   

 KL.IIId   

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Szczepański Igor   

22- poziom wysoki

                             

KL.IVa

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Iwankowska Oliwia 

22- poziom wysoki 

Skolimowska Julia

22- poziom wysoki   

KL.IVb

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Olszewska Oliwia

22- poziom wysoki

KL.IV c

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Syguła Dominika    

22- poziom wysoki   

Gruźlewska Julia    

22- poziom wysoki     

KL.IVd

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Matwiejczuk Milena

22- poziom wysoki      

Galińska Zuzanna

22- poziom wysoki         

Lewko Dominika 

26- poziom bardzo wysoki    

Sikorski Piotr   

22- poziom wysoki  

Wasilewska Marta    

24- poziom wysoki   

Kuchta Dominika

26- poziom bardzo wysoki    

Szczepańska Aleksandra 

22- poziom wysoki

Mączyńska Agata 

22- poziom wysoki        

Ostaszewska Antonina 

22- poziom wysoki     

Szewczyk Eliza  

22- poziom wysoki

Falkowski Patryk

30- poziom najwyższy

Jakubowski Jakub 

22- poziom wysoki 

Trzebiatowski Bartosz 

22- poziom wysoki 

KL. Vc

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Niksa Jowita     

22- poziom wysoki   

Spiżewska Marta

22- poziom wysoki   

                              

KL.VIa

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Cherek Monika

22- poziom wysoki  

KL. VIb

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Zbysław Aneta   

22- poziom wysoki

Kapcińska Marianna

22- poziom wysoki

Pelc Agata 

22- poziom wysoki

KL. VIc

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Tomaszewska Wiktoria

22- poziom wysoki 

Czałpińska Julia  

24- poziom wysoki         

Szalkowska Alicja  

22- poziom wysoki 

Jonowska Aleksandra

24- poziom wysoki        

Zielińska Dominika   

22- poziom wysoki 

Benc Bartosz 

22- poziom wysoki 

Paczkowska Dominika 

22- poziom wysoki 

KL.VId

Imię i nazwisko

Liczba punktów- poziom

Maćkiewicz Wiktor    

22- poziom wysoki   

Długosz Alicja

22- poziom wysoki           

Szaniawska Julia   

22- poziom wysoki 

Boniecka Anna   

22- poziom wysoki            

Dziczek Julia   

22- poziom wysoki   

Roznerski Jakub    

22- poziom wysoki    

Olejnik Bartek     

22- poziom wysoki     

Wszystkim wymienionym uczniom gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do II etapu:

 
szkolni organizatorzy konkursu:
mgr Mariola Garbino
mgr Edyta Witkowska


22.11.2011 (autor - IO)

PRZEBIEG WYBORÓW PATRONA SZKOŁY

1. Wybory odbędą się 28.11.2011r. w sali nr 28 (II piętro).
2. Godziny trwania wyborów : 8.55 -13.00 (głosują uczniowie i pracownicy szkoły) i 16.00-19.00 (głosują rodzice uczniów).
3. W lokalu wyborczym należy odebrać od komisji kartę do głosowania, na której oddajemy swój głos na jedną z czterech propozycji nazw.
4. Po oddaniu głosu, wrzucamy kartę głosowania do urny wyborczej.

WZÓR KARTY DO GŁOSOWANIA


21.11.2011 (autor - IG)

Szkolne Koło Caritas ogłasza konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny lub ozdobę choinkową. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów klas I - VI. Swoja pracę należy oddać uczącemu katechecie do 25 listopada. Dla nagrodzonych przygotowaliśmy ciekawe upominki. Ogłaszamy ten konkurs, ponieważ wszystkie stroiki i ozdoby pragniemy rozprowadzić na początku grudnia, a zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc dla najuboższych dzieci z naszej szkoły.


21.11.2011 (autor - JSza)

Szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej - listopad 2011

Dnia 17 listopada odbyły się szkolne eliminacje do konkursu wiedzy przyrodniczej.  Każdego roku konkurs jest organizowany przez Kuratorium Oświaty w celu propagowania wiedzy przyrodniczej wśród uczniów szkół podstawowych.
Na laureatów Czekaja nagrody :celujące oceny z przedmiotu, nagrody książkowe, sława w mediach oraz zwolnienia ze Sprawdzianu Klas Szóstych. W konkursie uczestniczyło trzydzieścioro uczniów z klas szóstych i piątych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą, a do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się ośmiu uczestników:
Aleksandra Karwat – uczennica klasy VId
Ola Janowska – uczennica klasy VIc
Marianna Kapcińska – uczennica klasy VIb
Maciej Piankowski – uczeń    klasy VIb
Anna Boniecka - uczennica klasy VId
Krzysztof Seroczyński – uczeń    klasy Vc
Jakub Witkowski – uczeń klasy VIb
Anna Sontowska - uczennica klasy VI
Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się w marcu.
Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki przyrody:

inż. Maria Nowak, mgr Janina Szarkowska


21.11.2011 (autor - JSza)

Konkurs wiedzy przyrodniczej – „Meditest” Listopad 2011

Dnia 3 listopada w SSP nr 4 odbyły się eliminacje do konkursu wiedzy przyrodniczej „Meditest”. Ten rodzaj konkursu zawitał do nas po raz pierwszy. Celem tego konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej, medycznej, profilaktyki prozdrowotnej wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs należy do grupy konkursów płatnych, uczestniczyło w nim szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Czekamy na wyniki.
Na laureatów czekają nagrody; celujące oceny z przyrody, książki, nagrody rzeczowe, dyplomy.
Odpowiedzialne za przygotowanie uczniów, przeprowadzenie konkursu:

inż. Maria Nowak, mgr Janina Szarkowska


21.11.2011 (autor - JSza)

Konkurs wiedzy przyrodniczej – „Multitest” Październik 2011

Dnia 21 października w SSP nr 4 odbyły się eliminacje do konkursu wiedzy przyrodniczej „Multitest”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs należy do grupy konkursów płatnych, uczestniczyło w nim szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Czekamy na wyniki.
Na laureatów czekają nagrody; celujące oceny z przyrody, książki, nagrody rzeczowe, dyplomy.
Odpowiedzialna za przygotowanie uczniów, przeprowadzenie konkursu:

mgr Janina Szarkowska


21.11.2011 (autor - JSza)

Bawimy się!!! Dyskoteka klasowa klasy Va - wrzesień 2011

30 września dziewczyny z klasy Va przygotowały swoim kolegom niespodziankę:
DYSKOTEKĘ KLASOWĄ Z OKAZJI DNIA CHLOPAKA
- postarały się o dobrą muzykę
- przygotowały:
- piękną dekorację sali
- konkursy i zabawy
- drobne upominki
- słodkości
Miło spędziliśmy kilka godzin na wspólnej zabawie.

Wychowawczyni mgr Janina Szarkowska


14.11.2011 (autor - BTo, IO)

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Tegoroczną akademię z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się w dniu 10 listopada 2011 r., przygotowali uczniowie klasy 6b pod kierunkiem pani Małgorzaty Pasternak oraz zespół wokalno - instrumentalny, prowadzony przez panią Marię Nawrott. Prozą, wierszem i pieśnią młodzi artyści przypomnieli sytuację Polaków pod zaborami, podczas I wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu. Zaprezentowane utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne ukazywały walkę naszych rodaków o wolność kraju, tragedię żołnierzy polskich wcielonych do obcych armii, lecz przede wszystkim radość z odzyskanej niepodległości. Zgromadzona publiczność z uwagą i zainteresowaniem wysłuchała przygotowanego programu.
Aby podkreślić wagę tego święta, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, przez cały dzień nosili w szkole przypięte do ubrań biało - czerwone kokardy.


14.11.2011 (autor - IO)

PUDEŁKA ŚNIADANIOWE DLA PIERWSZAKÓW

Wszyscy uczniowie klas I naszej szkoły otrzymali od prezesa Iławskich Wodociągów, p. Andrzeja Kolasińskiego, pudełka na drugie śniadanie. Akcja pod hasłem „Śniadanko dla pierwszoklasisty” była wspólnym przedsięwzięciem Wodociągów i spółki Edytor, wydawcy „Gazety Iławskiej”.
Nasi uczniowie pod opieką swych pań zaprezentowali przy tej okazji program artystyczny, na który składały się piosenki i wierszyki. „Maluchy” wspaniale poradziły sobie podczas występu! Ponadto spotkanie było wyśmienitą okazją do omówienia zasad zdrowego, racjonalnego żywienia, o których przypomniała uczniom prowadząca całość spotkania wychowawczyni kl. Id - p. Mariola Garbino.


07.11.2011 (autor - IO, MS)

WYBIERAMY PATRONA SZKOŁY

W ubiegłym roku szkolnym została powołana komisja, której celem jest wybór i nadanie imienia Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie. Prace komisji zmierzające do wyłonienia patrona szkoły trwają. W całość przedsięwzięcia zaangażowani są: uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji i obsługi, którzy zgłosili propozycje kandydatów na patrona szkoły. Spośród zgłoszeń największą liczbę głosów uzyskały cztery propozycje nazw: Polskich Podróżników, Miłośników Ziemi Iławskiej, Odkrywców Polskich i Polskich Naukowców.

Wybory, w których wezmą udział wszyscy członkowie społeczności szkolnej, oddając tylko jeden głos na jedna z propozycji odbędą się 28.11.2011r.
O wynikach wyborów poinformujemy na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej!


07.11.2011 (autor - BTy)

Ogród florystyczny w Dziarnówku

4 listopada 2011 r. uczestniczyliśmy w otwarciu Ogrodu Florystycznego na terenie  Dziarnówka. Uczniowie posadzili cis poświęcony przez Papieża Benedykta XVI. Otrzymaliśmy także certyfikat z  Biura Nasiennictwa Leśnego w Warszawie. Podczas  otwarcia p. Kinga Sulej podziękowała zaprzyjaźnionym szkołom za aktywną pracę na rzecz ochrony przyrody. Sadzonki tego chronionego drzewa zostały dodatkowo  poświęcone przez zaproszonego księdza, który podczas pogadanki z dziećmi opowiedział o patronie leśników św. Hubercie.


07.11.2011 (autor - IO)

ZATAŃCZ Z…KLASĄ !

25.10.2011r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, którzy proponowali naszym wychowankom jedyny w Polsce taneczny program edukacyjno – wychowawczy dla dzieci, mający na celu naukę tańców, świetną zabawę oraz naukę dobrych manier. Spotkania odbyły się w klasach, w których instruktorzy szkółki wspólnie z dziećmi tańczyli do skocznej muzyki…


06.11.2011 (autor - BTy)

 "Blaszane granie"

Spotkania z muzyką są dla nas ciekawą przygodą. Uczestniczyliśmy w „Blaszanym graniu”. Kilkoro uczniów wzięło udział w inscenizacji i zaprezentowaniu instrumentów dętych. Czynny udział z prowadzącym pozwolił nam poznać, a potem utrwalić wiedzę. Uczniowie wzięli udział także w konkursie, gdzie wygrał Jakub Kamiński z klasy 3a - wykazał się spostrzegawczością, dobrym słuchem, a przede wszystkim uwagą.


23.10.2011 (autor - IO)

Ślubowanie w świetlicy

We wtorek,18.10.2011r., w świetlicy szkolnej SSP 4 w Iławie odbyło się ślubowanie uczniów kl. I na świetliczanina. Dzieci, zanim złożyły przysiegę i zostały uroczyście pasowane na "świetlika", musiały w tym dniu zdać pomyślnie swój pierwszy, szkolny egzamin. Odpowiadały na zagadki. recytowały wierszyki i z uśmiechem na twarzy wypiły sok z cytryny. Na koniec uroczystości każdy pierwszoklasista złożył w kronice świetlicy podpis, którym była kolorowa "pieczątka z palca". Aktu pasowania dokonała p. Dyrektor Danuta Wacławska.Ceremoniał prowadziły panie: Małgorzata Dutka i Izabela Olszewska.


23.10.2011 (autor - IO)

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14.10.2011r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie uroczyście obchodzono Dzień Nauczyciela. Uczniowie z kl. IIIc pod baczynym okiem p.Edyty Witkowskiej przygotowali z okazji tego święta program artystyczny, który mieli okazję zobaczyć wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W tym dniu, jak co roku, dzieci życzyły swoim wychowawcom samych serdeczności, wręczając im kwiaty. Ponadto na ręce Dyrekcji SSP4 spłynęły najserdeczniejsze życzenia od Samorządu Ucznioweskiego i Rady Rodziców. Uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela była zatem akcentem, który podkreślił ważność tego święta dla wszystkich związanych na co dzień ze szkołą.


14.10.2011 (autor - IO)

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W piątek, 07.10.2011r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie odbyło się uroczyste ślubowanie klas I.

Ta coroczna, wieloletnia tradycja jest wyjatkową chwilą dla najmłodszych w szkole, podczas której stają się pełnoprawnymi uczniami. Dzieci po raz pierwszy miały okazję zaprezentować swój program artystyczny i w galowych strojach wystąpić przed publicznością składającą się z nauczycieli, starszych kolegów oraz rodziców. Ceremoniał, prowadzony przez p. Edytę Witkowską, nie mógł odbyć się bez aktu pasowania na ucznia, którego dokonały panie: Dyrektor Danuta Wacławska i Z-ca Dyr. Ewa Michlińska.


30.09.2011 (autor - RS)  

Informacja o ustalonych dodatkowych dniach wolnych
od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

 • 13.10.2012r. -  wyjazdowe warsztaty przedmiotowo-metodyczne Rady Pedagogicznej.

 • 03.04.2012r. - sprawdzian klas VI

 • 31.10.2011r. - odpracowanie dnia 14.01.2012r. (sobota)

 • 30.04.2012r.-  odpracowanie dnia 14.04.2012r. (sobota)

 • 02.05.2012r. - odpracowanie dnia 05.05.2012r. (sobota)

 • 08.06.2011r. - odpracowanie dnia 02.06.2012r. (sobota)


30.09.2011 (autor - BTy)

Zielona Biblioteka –zaprasza

28.IX.2011 r. odbyły się warsztaty „Edukacja na temat odnawialnych źródeł energii”.
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa wydała pakiety edukacyjne, które zaprezentował trener Andrzej Mitura. O energii odnawialnej rozmawiali uczniowie z sześciu klas oraz dwie grupy nauczycieli z miasta i gminy. Współorganizatorem warsztatów był Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Iławie. Uczniowie otrzymali drobne upominki, a nauczyciele pakiety edukacyjne.
Szkolenie stało się okazją do prezentacji miejsca na lekcje w terenie. W celu zachęcenia do korzystania ze ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej przygotowałam Poradnik „Spotkania w Zielonej Bibliotece”. Jest to zbiór 27 zagadnień metodycznych i pomocy na zajęcia z przyrody i ekologii, informatyki, języka polskiego i angielskiego dla uczniów klas 1-6 oraz scenariusze dla dzieci 6-letnich (napisanych wspólnie z nauczycielami naszej szkoły i szkoły w Rudzienicach oraz Przedszkola nr 6),
Poradnik został sfinansowany ze środków LOT, WFOŚi GW w Olsztynie i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Iławie.
Mój entuzjazm udzielił się i zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. I tak powstały kolejne Zielone Biblioteki w Rudzienicach, Bartach, Kisielicach i w Przedszkolu nr 6 w Iławie.
Życzę nauczycielom i uczniom przyjemnej nauki i czerpania wiedzy podczas obcowania z przyrodą.
Bożena Tyszkiewicz


20.09.2011 (autor - KO)

MAZURY - CUD NATURY

15 września w wielu szkołach odbyła się ogólnopolska akcja głosowania na "7 CUDÓW NATURY". W naszej szkole chętni mogli oddać głos w pracowni komputerowej. Oczywiście głosowalićmy na nasze Mazury.


12.09.2011 (autor - IO)

 "PIERWSZY DZWONEK"

Dnia 1 września 2011r. odbyło się uroczyste otwarcie roku szkolnego 2011/2012. Po wakacyjnej przerwie Pani Dyrektor Danuta Wacławska powitała uczniów "czwórki", życząc im samych sukcesów w nowym roku szkolnym!