„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW SP4”

Opublikowano: wtorek, 01 październik 2019
admin_rs

 

W raz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów do szkoły został zaproszony dzielnicowy mł. asp. Daniel Bonisławski. Policjant przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły, jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać, przy jakim świetle. Zwrócił także uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz przedstawił wskazówki jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu.

Czytaj więcej: „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW SP4”

„Czwartaki prezentują” czerwiec 2019

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2019
admin_rs

 

W naszej szkole od 16 lat w maju realizowany jest program wychowawczy „Będę Czwartakiem”. Celem głównym podjętych działań w ramach tego programu jest złagodzenie obaw trzecioklasistów przed zmianami jakie czekają na nich w klasie IV. Realizacja jego została zakończona imprezą kulturalno-rozrywkową „Czwartaki prezentują”, która odbyła się w tym roku szkolnym 05.06.2019 r.

Czytaj więcej: „Czwartaki prezentują” czerwiec 2019

Spotkanie z policjantem w klasach 4-6- bezpieczne Święta i Sylwester

Opublikowano: piątek, 14 grudzień 2018
admin_rs

11 i 13 grudnia 2018 roku odbyły się spotkania z Panią rzecznik iławskiej policji dla klas 4-6. Podczas apelu Pani policjant przypomniała zasady bezpiecznego spędzania Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantem w klasach 4-6- bezpieczne Święta i Sylwester

„Będę Czwartakiem”

Opublikowano: wtorek, 19 czerwiec 2018
admin_rs

Jak co roku w naszej szkole zrealizowano program wychowawczy „Będę czwartakiem”, którego celem jest złagodzenie obaw uczniów kl. III przed zmianami czekającymi na nich w klasach starszych. Głównym elementem w/w programu jest „Tydzień Czwartaka” zakończony imprezą „Czwartaki prezentują”. Podczas tej imprezy uczniowie klas czwartych w formie scenek rodzajowych przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom obowiązki ucznia w klasie czwartej  W bieżącym roku szkolnym została ona zorganizowana 13.06.2018 r.

Czytaj więcej: „Będę Czwartakiem”

„Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”

Opublikowano: czwartek, 07 czerwiec 2018
admin_rs

Pod koniec maja uczniowie wszystkich klas 2 uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych „Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”. Zajęcia prowadziła p. Aleksandra Podwalska psycholog z PCRE Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Iławie. Głównym celem spotkania z gościem było omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności nazywania i konstruktywnego wyrażania emocji. Uczniowie bawiąc się kształtowali także takie zdolności jak: współpraca, tolerancja i akceptacja innych, nawiązywanie pozytywnych relacji.

Czytaj więcej: „Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”

Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie

Opublikowano: poniedziałek, 07 maj 2018
admin_rs

Od lutego w klasie 5d realizowany był Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie. Program ma na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej u dzieci i młodzieży. Uczniowie wraz z wychowawcą omawiali zagadnienia w czasie godzin wychowawczych, a następnie dzieci wraz z rodzicami pracowali w domu. Podsumowaniem programu był Wieczór Jasia i Małgosi, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Czytaj więcej: Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie

„Trzymaj formę”

Opublikowano: poniedziałek, 30 kwiecień 2018
admin_rs

Od października 2017 r. uczniowie klasy 5a uczestniczą w ogólnopolskim programie „Trzymaj formę”, w ramach którego uczą się, czym jest racjonalne odżywianie, jak komponować zdrowe posiłki, jakich produktów spożywczych  unikać. Przekonują się również, że aktywność fizyczna - połączona ze zbilansowaną dietą - gwarantuje dobre samopoczucie, daje energię i zapewnia chęć do nauki.

            Z myślą o rówieśnikach piątoklasiści przygotowali krótką prezentację oraz opracowali ulotkę propagującą zdrowy styl życia.

Ulotka - >>>klik<<<

Czytaj więcej: „Trzymaj formę”