Osiągnięcia uczniów klas IV-VIII

Opublikowano: piątek, 07 czerwiec 2019
admin_rs

Osiągnięcia uczniów klas IV-VIII
w konkursach matematycznych

w roku szkolnym 2018/2019

Przedmiotowy Konkurs z Matematyki dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Dnia 16.11.2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs zorganizowany został przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty. Udział wzięło 22 uczniów. Najwyższe noty uzyskały następujące osoby:

  • I miejsce: Konrad Sendlewski 8c
  • II miejsce: Aleksandra Bojarowska 8a
  • III miejsce: Dawid Grochowiecki 8a

Czytaj więcej: Osiągnięcia uczniów klas IV-VIII

Polonistyczne zmagania uczniów….

Opublikowano: czwartek, 23 maj 2019
admin_rs

 

Wiosna to wytężony czas pracy uczniów. Wielu z nich miało okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności podczas konkursów przedmiotowych. W kwietniu oraz w maju dzieci naszej szkoły mogły wykazać się kompetencjami z języka polskiego.

Na początku kwietnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie PANDA przygotowanego przez edukacyjną firmę EDI. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć na pytania często wykraczające poza program danej klasy. Wcześniej jednak musiały się zapoznać z lekturami. Pytania na jakie odpowiadali podczas konkursu nie były łatwe, dotyczyły zagadnień z nauki o języku, sprawdzały wiedzę oraz  kompetencje czytelnicze       i literackie uczniów.. Wyniki konkursu już pod koniec maja.

Czytaj więcej: Polonistyczne zmagania uczniów….

Legenda o Smokach Jeziorakowych

Opublikowano: piątek, 10 maj 2019
admin_rs

Legenda o Smokach Jeziorakowych

            Dzisiaj chciałabym przedstawić legendę, którą znają tylko nieliczni - w tym ja.

Wiecie, bądź nie, ale na terenie powiatu iławskiego, a było to w czasach niezmiernie dawnych, w naszym jeziorze żyły dwa Smoki Jeziorakowe, małyi duży. Gady te charakteryzowały się umiejętnością bardzo szybkiego poruszania się w wodzie, a to za sprawą aż ośmiu płetw umieszczonych u dołu ciała mierzącego ok. 5 metrów u małego smoka i 7- u dużego. Stwory te były też bardzo zwinne, co pomagało im omijać drzewa.

   Spytacie się pewnie: ”Jak? Przecież one żyły w wodzie!” Macie rację, ale żeby przeżyć, musiały przecież coś jeść. Ryby i inne żyjątka, mieszkające w tym czasie w jeziorze, były za małe, aby nasycić smoki, więc one bardzo sprytnie chwytały bydło pasące się przy brzegu. Ludzie zauważyli braki w zwierzętach, więc myśląc, że może się potopiły, upalowywali je z dala od tafli wody. Jednak potwory nie dały za wygraną. Kiedy krowy zostawały same, mały smok był wyrzucany przez dużego smoka na brzeg, chwytał bydło, a drugi potwór wciągał go z powrotem do wody, gdzie zjadali swą zdobycz. Ludność zaczęła się niepokoić.

Czytaj więcej: Legenda o Smokach Jeziorakowych

Konkurs z języka angielskiego "Olimpus"

Opublikowano: czwartek, 21 marzec 2019
admin_rs

20 marca odbył się konkurs z języka angielskiego, Olimpus, w którym wzięło udział ponad 30 uczniów klas 4-8.

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiego "Olimpus"

Nieść pomoc innym a może nawet zostać strażakiem...

Opublikowano: wtorek, 05 marzec 2019
admin_rs
W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Naszą szkołę reprezentowali Izabela Nieora, Aleksandra Paczkowska, Aleksandra Radzimińska oraz Mateusz Krawczyk.
Od tego roku mamy nowy podział i dwie grupy wiekowe w szk. podstawowych:
I - uczniowie klas 1-6
II - uczniowie klas 7-8
Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych tą tematyką i konkursem do kontaktu z p. Krystianem Olejnikiem.
 
Krótki klip z dzisiejszego Turnieju:
 
Krystian Olejnik

Szczęśliwa ósemka

Opublikowano: poniedziałek, 25 luty 2019
admin_rs
   W roku szkolnym: 2018/02019 uczniowie naszej szkoły jak zwykle wzięli udział w kuratoryjnym konkursie języka polskiego, który najpierw odbył się na terenie " czwórki". Uczestnicy rozwiązywali trudny test nadesłany przez oddział olsztyńskiego kuratorium; wiele emocji budziło otwieranie zalakowanej koperty z zadaniami, a potem słychać już było tylko odgłos piszących długopisów. Ku radości nauczycieli polonistów, komisja wyłoniła aż osiem osób, które uzyskały wymaganą ilość punktów i to one właśnie reprezentowały szkołę na wojewódzkim konkursie języka polskiego w dniu 07 lutego 2019 r. Czekając na wyniki tego prestiżowego konkursu, życzymy dużej wygranej naszym uczniom, a są to: Oliwia Bączek, Ola Bojarowska, Ewelina Jarnicka z 8 a, Miłosz Kuczmarski, Łukaz Link, Zuzia Mierzejewska z 8 b oraz Patrycja Kobus i Wiktoria Trzciałkowska z 8 c.
 
  w imieniu organizatorów konkursu Anna Kamińska.

IX Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Zalewie

Opublikowano: czwartek, 13 grudzień 2018
admin_rs
12 grudnia 2018 roku uczennice z klasy 7a i 7b wzięły udział w IX Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Zalewie. Wystąpiły w dwóch kategoriach: soliści oraz duety.
Dwie dziewczynki z naszej szkoły- duet Hanna Paczkowska i Natalia Szpinak-zajęły III miejsce.
Aleksandra Seroczyńska