Klasa 2b i 3c w Kaczym Bagnie

Opublikowano: wtorek, 01 październik 2019
admin_rs
 
Dnia 18.09.19r. klasy 2b i 3c wybrały się na wycieczkę do Kaczego Bagna. Dzień był wietrzny i deszczowy, mimo to wszyscy wspaniale się bawili. Uczniowie brali udział w licznych warsztatach: pieczenie bułek, gra na bębnach afrykańskich, strzelanie z łuku, filcowanie, ceramika oraz warsztaty teatralne. Nie zabrakło też wspólnego posiłku, w czasie którego dzieci zjadły własnoręcznie wykonane pieczywo.  Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, pełni wrażeń, nowych doświadczeń i z pamiątkami, które sami sobie zrobili. 
 
Mariola Garbino
Edyta Witkowska

Wycieczka klasy Vb i IVb

Opublikowano: poniedziałek, 30 wrzesień 2019
admin_rs

Wycieczka do gdyni: Centrum Nauki Eksperyment, Akwarium, Jump Citi klasy Vb i IVb

Czytaj więcej: Wycieczka klasy Vb i IVb

Uczniowie klasy 6b i 6c odwiedzili stolicę Polski

Opublikowano: piątek, 07 czerwiec 2019
admin_rs

Dnia 30.05.2019r. uczniowie klasy 6b i 6c odwiedzili stolicę Polski – Warszawę. Zwiedzili Zamek Królewski, spacerowali po Placu Zamkowym, pięknej Starówce, maszerowali Traktem Królewskim aż dotarli do Placu Piłsudskiego – do Grobu Nieznanego Żołnierza. Doskonale się przy tym bawili, ponieważ pełnili rolę przewodników. Sami opowiadali o napotykanych po „drodze” cennych zabytkach polskiej kultury narodowej. Wcześniej otrzymali zadania i świetnie się z nich wywiązali.

 

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6b i 6c odwiedzili stolicę Polski

Wycieczka klas 4C i 4D

Opublikowano: czwartek, 30 maj 2019
admin_rs
 Uczniowie klasy 4c z wychowawcą składają ogromne podziękowania za organizację super wycieczki P. Marii Kanicz-Tyburskiej oraz opiekunom: P. Danucie Pączkowskiej oraz P. Aleksandrze Seroczyńskiej. W prezencie od nas - kilka ujęć na pamiątkę:
 
 
Uczniowie klasy 4d z wychowawcą zaprosili klasę 4c na wycieczkę autokarową na trasie Gdańsk – Szymbark, która odbyła się dnia 22 maja 2019 roku.
 W Gdańsku dzieci były w Centrum Hewelianum, gdzie przeżyły przygodę z nauką, a także wzięły udział w lekcji przyrody. Następnie z przewodnikiem odbyły lekcję historii na Starym Mieście oraz w katedrze w Oliwie. Z Gdańska wycieczka udała się do miejscowości Szymbark. Tam dziewczynki i chłopcy przeżyli kolejną lekcję historii, zwiedzając z przewodnikiem „Dom Sybiraka”, baraki, bunkier z drugiej wojny światowej, w którym poprzez symulację miały okazję poczuć przeżycia ludzi podczas działań wojennych. Ciekawostkami były: najdłuższa deska świata, największy fortepian w Europie, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Dom do Góry Nogami.
 Podczas wycieczki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę biorąc udział w niezapomnianych lekcjach.
Maria Kanicz-Tyburska

Słoneczne Trójmiasto

Opublikowano: poniedziałek, 04 czerwiec 2018
admin_rs

 W dniu 29.05.2018. uczniowie klas: Vd oraz VII b wyruszyli, wraz z opiekunami, na autokarową wycieczkę do Trójmiasta, której celem było nie tylko podziwianie Bałtyku i wizyta w Jumpcity, ale również zapoznanie się z miejscami kultu patriotycznego, czyli: poznanie historii najnowszej, związanej z walką z komunizmem o godność osobistą, czego przykładem jest Pomnik Stoczniowców oraz Pomnik Poległych w Obronie Ojczyzny w Gdyni. Na skwerze Kościuszki w Gdyni znajduje się też pomnik wybitnego pisarza powieści o tematyce marynistycznej Józefa Conrada Korzeniowskiego, którego ród zasłynął w walce z zaborem rosyjskim, a ojciec zginął na Syberii. Zwiedzaliśmy też Muzeum Oceaniczne, spacerowaliśmy po sopockim molo i skorzystaliśmy z zajęć właśnie w gdyńskim Jumpcity. Było świetnie; już w drodze powrotnej planowaliśmy wycieczkę na następny rok- tym razem do samej Gdyni. Szczęśliwie, w pogodnych nastrojach powróciliśmy do Iławy, dziękując za opiekę Panu kierowcy Janowi Kozibskiemu oraz Nauczycielkom, Paniom: Barbarze Flis- Pachockiej, Iwonie Grubalskiej, Oli Seroczyńskiej i Annie Kamińskiej.

Czytaj więcej: Słoneczne Trójmiasto

Klasowy Piknik Rodzinny w Gardzieniu

Opublikowano: wtorek, 22 maj 2018
admin_rs

8 maja uczniowie klasy III E wraz z  rodzicami i wychowawcą bawili się na Klasowym Pikniku Rodzinnym w Gardzieniu.  Sprzyjająca pogoda, atrakcje i miła atmosfera sprawiły, że wszyscy uczestnicy imprezy bawili się świetnie!

Klasy II a i III c na wycieczce w Toruniu

Opublikowano: czwartek, 26 październik 2017
admin_rs

24 października 2017 r. klasy II a i III c były na wycieczce w Toruniu. Najpierw w planetarium wzięły udział w seansie pt. ”Cudowna podróż”, podczas którego zostały zaprezentowane podstawowe gwiazdozbiory i związane z nimi mity greckie. Uczniowie zgłębili wiedzę o Słońcu, a także o poszczególnych planetach w Układzie Słonecznym. W Teatrze Baj dzieci obejrzały wspaniałe przedstawienie kukiełkowe pt. „Kopciuszek”.

Czytaj więcej: Klasy II a i III c na wycieczce w Toruniu